Pasak dietisto, mitybos specialisto Manto Liekio, žarnyno mikroflorai įtakos turi visa galybė aspektų. Dažniausiai jų visuma ir yra atsakinga už tai, kodėl kartais jaučiamės geriau arba blogiau.
Kaip teigia M. Liekis, žarnyno mikroflorai įtakos turi:
– amžius;
– patiriamas stresas;
– aktyvumas dienos metu;
– sportas;
– dietos kokybė;
– maisto pasirinkimas;
– medikamentų vartojimas;
– kūno kompozicija;
– genetika;
– higiena;
– alkoholio vartojimas;
– rūkymas;
– gyvenamoji vieta ir kt.
„Įtakos turi ir tai, ar gyvenate su gyvūnais, kiek laiko su jais praleidžiate. Taip pat ir žindymo kokybė vaikystėje, buvimo sąlygos, kur yra daug grybų, bakterijų, parazitai. Jei gyvenate Indijoje, Amerikoje, alpėse, Kinijoje ir panašiai, nes tai taip pat turi įtakos, kokia bus žarnyno mikroflora“, – priduria.
Kaip pagerinti veiklą?
Tačiau, kaip pagerinti žarnyno mikrofloros veiklą?
„Lengviausi būdai: daugiau užsiimti fiziniu aktyvumu, stengtis sumažinti kūno svorį, atsisakyti alkoholio ir tabako, valgyti kuo mažiau perdirbto maisto“, – pataria.
Tam, kad žarnynas veiktų geriau, dietistas pataria į mitybą įtraukti daugiau pieno ir kefyro, sumažinti stresą, stengtis valgyti daugiau subalansuoto maisto, kad gautumėte pakankamai vitaminų ir mineralų.
„Galite papildomai naudoti ir gerąsias žarnyno bakterijas, virškinimo fermentus. Atlikus visus šiuos veiksmus pagerinsite ne tik žarnyno mikroflorą, bet ir jausitės kur kas geriau, pasieksite visus išsikeltus savo tikslus“, – nusišypso.