Kauno „Žalgiris“ (1/4) patyrė dar vieną antausį. Eurolygos penktojo turo rungtynėse kauniečiai B grupės mače išvykoje 78:80 (20:21, 16:19, 24:17, 18:23) nusileido ligi tol be pergalių žengusiai Zagrebo „Zagreb“ (1/4) ekipai.

Rungtynių eiga

Pirmieji taškus mače pelnė šeimininkai - 2:0, tačiau čia pat dviem baudų metimais atsakė Paulius Jankūnas - 2:2. Bet „Zagreb“ vėl truktelėjo į priekį ir po tolimo metimo jie pirmavo 7:3. Bet po keturių iš eilės „Žalgirio“ taškų rezultatas vėl lygus - 7:7. Įpusėjus kėliniui rezultatas vis dar buvo lygus - 11:11.

Dėka sėkmingo P.Jankūno žaidimo „Žalgiris“ likus kelioms minutėms iki kėlinio pabaigos pirmavo 15:13. Po Tomo Delininkaičio tolimo metimo lietuviai pirmavo 20:16, bet čia pat tokiu pat metimu atsakė ir kroatai - 19:20. Kroatai kėlinį užbaigė taikliais baudų metimais ir po dešimties minučių pirmavo 21:20.

Antrojo kėlinio pradžioje „Zagreb“ pelnė 6 taškus iš eilės ir pirmavo 27:20. „Žalgirio“ problemos tuo nesibaigė, mat po kroatų tritaškio skirtumas jau pasiekė 10 taškų - 32:22. Svečiai ir toliau strigo puolime, o „Zagreb“ tuo naudojosi ir po 7 minučių antrajame kėlinyje pirmavo jau 13 taškų skirtumu - 37:24.

Trečiojo kėlinio pradžioje ekipos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tad kroatai vis dar pirmavo - 42:38. Bet „Žalgiris“ pelnė netrukus 5 taškus iš eilės ir po Marko Popovičiaus tritaškio jie jau priekyje - 43:42. Įpusėjus kėliniui po kroatų tolimo metimo rezultatas buvo lygus - 45:45. Kėliniui artėjant prie pabaigos kauniečiams vėl pavyko šiek tiek atitrūkti - 53:49. Po trečiojo kėlinio priekyje jau Lietuvos komanda - 60:57.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo Kroatijos ekipa, kuri po keturių taškų iš eilės jau pirmavo minimalia persvara - 61:60. Kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei tris minutes po P.Jankūno baudos metimų rezultatas vėl tapo lygus - 66:66. Kėliniui perkopus į antrąją pusę „Žalgiris“ kelis sykius sėkmingai apsigynė ir buvo priekyje, tiesa, vos trimis taškais - 71:68. Bet viskas netrukus apsivertė aukštyn kojomis ir po sėkmingos atkarpos priekyje jau kroatai - 73:71. Bet „Žalgiris“ vėl keliose atakose sugebėjo sužaisti puikiai ir po keturių iš eilės taškų jau pirmavo - 75:73. Kėlinio pabaigoje rezultatas vėl svyravo lyg karuselė, o likus 40 sekundžių „Zagreb“ pirmavo vos 78:77. P.Janūnas kitoje atakoje pataikė tik vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą - 78:78.

„Zagreb“: Simonas Krunoslavas 22, Joshas Haytveltas 17 (11 atk. kam.), Mario Kasunas 11, Damiras Mulaomerovičius ir Seanas May (7 atk. kam.) po 10.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 24 (11 atk. kam., 38 naud. bal.), Marko Popovičius 11, Milovanas Rakovičius 10, Mantas Kalnietis ir Tomas Delininkaitis po 8.