Dar vienu Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono finalinio ketverto dalyviu tapo Kauno „Žalgiris“, kuris 78:66 (15:23, 18:17, 22:11, 23:15) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ ir laimėjo seriją 2-0. Pirmąjį susitikimą Kaune „Žalgiris“ laimėjo 104:70.

Pusfinalyje „Žalgiris“ kausis su Ventspilio „Ventspils“ klubu.

Atkakliai vykusiame pirmajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įgyti ženklesnės persvaros. Sužaidus keturias minutes po Pauliaus Beliavičiaus dvitaškio aikštės šeimininkai buvo šiek tiek nutolę (10:6), o žalgiriečiams niekaip nepavyko sumažinti deficito. Likus žaisti pusę minutės pirmajame kėlinyje Rolandas Alijevas padidino „Nevėžio“ pranašumą iki aštuonių taškų (21:15), o Tomas Rakauskas dar labiau nutolino Valerijaus Kuprijanovo auklėtinius - 23:15.

Antrajame kėlinuke kauniečiai ėmė vytis savo oponentus – dukart iš eilės pasižymėjo Marcusas Brownas (23:19), tačiau Egidijaus Dimšos ir T.Rakausko metimai vėl atitolino komandas – 30:21. Pauliaus Jankūno, DeJuano Collinso, Traviso Watsono ir Trento Plaistedo pastangomis svečiams vėl pavyko priartėti – 32:29, tačiau kėdainiškiai atsakė keturiais taškais ir atstatė septynių taškų pranašumą. Paskutinę ketvirčio minutę komandas skyrė penki taškai, tačiau Rolandas Alijevas išprovokavo oponento pražangą ir likus šešioms sekundėms sumetė abu baudos metimus – 40:33.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo itin sėkmingai ir po Marcuso Browno dviejų realizuotų baudos metimų jau buvo priekyje - 44:40. Visgi netrukus „Nevėžis“ atsakė keturiais taškais ir po Egidijaus Dimšos dvitaškio rezultatą išlygino - 44:44. Nuo to laiko nė viena komanda žymiau į priekį neįsiveržė ir kova vyko taškas į tašką - 49:49. Vis dėlto kėlinio pabaigą kauniečiai sužaidė sėkmingiau ir po Manto Kalniečio metimo skirtumas tarp komandų buvo 4 taškai - 55:51.

Ketvirtąjį kėlinį svečiai pridėjo dar penkiais taškais iš eilės ir atitrūko jau iki 11 taškų - 62:51. „Nevėžis“ bandė vytis varžovus ir įpusėjus kėliniui po E.Dimšos metimo kėdainiškiai priartėjo iki 5 taškų - 63:68. Jau netrukus „Žalgiris“ vėl šiek tiek pabėgo į priekį, kai po M.Kalniečio metimo skirtumas vėl tapo 10 taškų - 74:64. Kauniečiai sėkmingai išlaikė pranašumą ir šventė pergalę, kuri jiems garantavo kelialapį į pusfinalį.

„Nevėžis“: Rolandas Alijevas 23 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), Egidijus Dimša 16, Tomas Rakauskas 10, Laurynas Mikalauskas 7, Paulius Beliavičius 4, Vytenis Čižauskas 3, Rokas Grinius 2, Ernestas Kalve 1.

„Žalgiris“: Marcus Brownas ir Paulius Jankūnas po 15, Mantas Kalnietis 12, Travisas Watsonas 8, Martynas Pocius, DeJuanas Collinsas ir Trentas Plaistedas po 6, Mindaugas Kuzminskas ir Bobanas Marjanovičius po 2.