Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio pirmenybėse (LKL) iškovojo šalies vicečempionas Kauno „Žalgiris“, išvykoje tik po atkaklios kovos palaužęs Kėdainių „Nevėžį“ - 72:67 (21:21, 24:10, 13:19, 14:17).

Nors neabejotinais mačo favoritais laikomas „Žalgirio“ klubas, savo sirgalių palaikomi „Nevėžio“ atstovai jau nuo pat pirmųjų minučių parodė, kad neketina lengvai atiduoti pergalės - 12:9. Kauniečiams kelis sykius buvo pavykę išsiveržti į priekį (16:15), bet perimti iniciatyvos šeimininkai svečiams neleido - 21:16. Pasibaigus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus - 21:21.

Pirmoje antrojo ketvirčio dalyje žaidimo vadžios vis dar buvo „Nevėžio“ krepšininkų rankose (29:26), tačiau žalgiriečiai sugebėjo sustabdyti priešininkų puolimą, o patys sėkmingai talžė kėdainiečių gynybą bei išsiveržė į priekį - 32:29. Tris tritaškius į varžovų krepšį įsmeigęs Artūras Milaknis daugiausiai prisidėjo prie spurto 19:2, po kurio „Žalgiris“ įgijo apčiuopiamą keturiolikos taškų pranašumą - 45:31.

Po pertraukos žalgiriečiams dar labiau atsiplėšti nepavyko. Aikštės šeimininkai ėmė mažinti deficitą ir žaibiškai sušvelnino skirtumą iki šešių taškų - 39:45. Nors svečiai atsakė Dainiaus Šalengos ir Aleksandro Čapino tolimais metimais (51:39), „Nevėžis“ atkakliai naikino priešininkų persvarą - 46:51. Tiesa, prieš lemiamą rungtynių dalį „Žalgiris“ vis dar pirmavo apčiuopiamu aštuonių taškų skirtumu - 58:50.

Ketvirtajame kėlinuke išlaikyti persvaros Dariaus Maskoliūno auklėtiniams nepavyko. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 4 minutes, rezultatas vėl buvo lygus - 62:62. Nors kauniečiai dar sykį buvo atsidūrę ant bedugnės krašto, Manto Kalniečio bei Marcuso Browno pastangomis „Žalgiriui“ pavyko atitrūkti - 71:64. Per pusantros minutės „Nevėžiui“ sensacijos sukurti nesugebėjo.

„Žalgiriui“ tai buvo keturioliktoji pergalė penkioliktose LKL čempionato rungtynėse. Tuo tarpu „Nevėžiui“ tai buvo tryliktoji nesėkmė.