22-jų nepralaimėtų Vilnius „Žalgirio“ rungtynių serija „SMScredit.lt A lygoje“ nutrūko. Čempionato lyderiai savo aikštėje rezultatu 3:1 (2:0) nusileido vienam iš pagrindinių konkurentų kovoje dėl aukso Klaipėdos „Atlantui“ ir patyrė antrąjį pralaimėjimą sezone. Antrąkart įveikęs vilniečius uostamiesčio klubas pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą, aplenkdamas dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Panevėžio „Ekraną“.

Pliaupiantis lietus ir šlapia aikštė trukdė komandoms demonstruoti technišką futbolą. Po ilgos pertraukos ant natūralios vejos rungtynes Klaipėdoje žaidęs „Atlantas“ leido atidavė kamuolio kontrolę svečiams ir rengė pavojingus greitus išpuolius.

6-ąją minutę Marius Papšys prasiveržė dešiniu kraštu ir perdavimu surado laisvą Gediminą Krušą, tačiau šio smūgį blokavo laiku vartininkui į pagalbą suskubęs Luka Peričius.

Kėliniui įpusėjus, „Atlantas“ galėjo išsiveržti į priekį po kampinio, tačiau su gynėju kovojusiam Lukui Artimavičiui smūgis iš kelių metrų nepavyko, Armantas Vitkauskas kamuolį nesunkiai sugavo.

Pirmąjį pavojingą momentą prie aikštės šeimininkų vartų „Žalgiris“ surengė tik 28-ąją minutę. Mantas Kuklys griebėsi už galvos, kai kamuolį pasiuntė tiesiai į Mantą Galdiką po to, kai, paslydus gynėjui, į baudos aikštelę įsiveržė ir perdavimą atliko Pavelas Komolovas.

Po keturių minučių pasipylė kraujas. Marius Kazlauskas, kovodamas su Ryčiu Leliūga keliu prakirsto „Žalgirio“ saugui galva. Kol komandos medikai žalgiriečiui suteikė pagalbą, vilniečiams teko rungtyniauti mažumoje. Tuo pasinaudojęs „Atlantas“ išsiveržė į priekį.

38-ąją minutę Skirmantas Rakauskas perėmė kamuolį aikštės viduryje ir atidavė puikų perdavimą Donatui Kazlauskui. Vienas prieš vartus atsidūręs saugas stipriu smūgiu nepaliko A.Vitkauskui jokių šansų.

Po penkių minučių L. Peričius nugriovė aktyviai žaidusį G.Krušą baudos aikštelės prieigose. Prie kamuolio stojo pats saugas ir puikiu baudos smūgiu pažeme antrą kartą nuginklavo vilniečių vartininką, kuriam beliko priekaištauti gyvatvorėje stovėjusiems ir kamuolį praleidusiems komandos draugams.

Po pertraukos „Žalgiris“ į aikštę iš karto metė Andrių Veličką ir užgulė aikštės šeimininkų vartus. 51-ąją minutę M.Kuklys antrą kartą rungtynėse griebėsi už galvos, kai jo į tuščią vartų kampą pasiųstas kamuolys kliudė M.Kazlauską. Prieš šį smūgį puikiai sužaidė M.Galdikas, kumščiais atrėmęs pavojingą Ramūno Radavičiaus perdavimą.

Netrukus sudrebėjo „Atlanto“ vartų skersinis, kai kamuolį į jį galingų smūgiu galva pasiuntė L.Peričius, R.Radavičiui pakėlus baudos smūgį. Tačiau „Žalgirio“ gynėjas savo šansą išnaudojo 73-ąją minutę, puikiai „uždarydamas“ M.Kuklio pakeltą kamuolį po klaipėdiečių pražangos.

Kėlinio pabaigoje neįtikėtiną reakciją pademonstravo M.Galdikas, puikiu šuoliu į kampinį nukreipęs A.Veličkos smūgį iš kelių metrų. Po vilniečių pakelto kampinio Paulius Janušauskas tolimu smūgiu pataikė virpstą.

Jau per teisėjo pridėtą laiką po pražangos visa „Žalgirio“ komanda nuskubėjo į aikštės šeimininkų baudos aikštelę, norėdama išlyginti rezultatą, ir buvo nubausta. Apsigynęs „Atlantas“ surengė žaibišką kontrataką. Du klaipėdiečiai išbėgo prieš vartininką . Po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Urbšys sulaukė nesavanaudiškai sužaidusio D.Kazlauko perdavimo ir įtvirtino puikią „Atlanto“ pergalę.

Klaipėdos „Atlantas“ – Vilniaus „Žalgiris“ 3:1 (2:0).

„Atlantas“: M.Galdikas, E.Žarskis, L.Artimavičius, S.Rakauskas (76 min. A.Bartkus), D.Nakrošius, M.Kazlauskas, G.Kruša (80 min. A.Urbšys), M.Papšys, G.Žukauskas (82 min. E.Veliulis), D.Kazlauskas, E.Razulis.

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, G.Freidgeimas, L.Peričius, A.Jankauskas, A.Švrljuga, R.Leliūga (46 min. A.Velička), R.Radavičius (63 min. S.Nyuiadzis), A.Žulpa (79 min. P.Janušauskas), M.Kuklys, P.Komolovas, K.Bilinskis.

Įvarčiai: D.Kazlauskas (38), G.Kruša (43), A.Urbšys (94); L.Peričius (73).

Geltonos kortelės: G.Kruša (8), E.Razulis (30), E.Žarskis (64), D.Kazlauskas (80); L.Peričius (42), R.Radavičius (44), P.Komolovas (92).

Rungtynių teisėjai: S.Slyva, S.Dirda, G.Mažeika. „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės "Tauras" 26 1 2 23 18:80 5

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Valskis („Sūduva“) – 19 įvarčių, K.Bilinskis („Žalgiris“) –17, E.Razulis („Atlantas“) – 16, A.Staponka („Banga“) – 12, A.Buinickij („Ekranas“) – 11.