Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo antrąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape. Žaidę daugiau nei 18000 sirgalių akivaizdoje kauniečiai išvykoje palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ komandą 70:68 (20:13, 19:21, 14:15, 17:19).

Mačą atidarė puikiai kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Artūrui Gudaičiui atidavęs Lukas Lekavičius, dvitaškį pridėjo 200-ąsias rungtynes Eurolygoje žaidęs Paulius Jankūnas – 4:2. Apgaulingu judesiu varžovą pergudravęs iš po krepšio įmetė Edgaras Ulanovas, žaidimą puolant paįvairino keturis taškus surinkęs L.Lekavičius, o galingą bloką šeimininkams išrašė A.Gudaitis – 10:4. Savo jėgomis pasitikėdamas taikliai iš vidutinio nuotolio metė A.Gudaitis, sudėtingu prasiveržimu taškų sąskaitą atsidarė Jamesas Andersonas (14:8). Serbai pasinaudoję užstrigusiu žalgiriečių puolimu sumažino atsilikimą iki dviejų (12:14), bet reikiamu metu pasižymėjo keturis taškus surinkęs komandos kapitonas P.Jankūnas, puolime kamuolį nusiėmęs dvitaškį pataikė Robertas Javtokas bei po pirmųjų dešimties minučių apčiuopiamą persvarą turėjo kauniečiai – 20:13.

Antrasis ketvirtis prasidėjo pagal šeimininkų scenarijų, tad greitos minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti Gintaras Krapikas – 20:17. Po pasitarimo agresyviai sužaidė Darius Songaila, laisvą koridorių krepšio link pastebėjo ir lengvus taškus pelnė Artūras Milaknis, baudas šaltakraujiškai sumetė A.Gudaitis (26:21). E.Ulanovas dar kartą pademonstravo apgaulingų judesių arsenalą, bet sėkmingu puolimu atsakė ir „Crvena Zvezda“ – 28:26. E.Ulanovas taiklių metimų seriją pratęsė stojęs prie baudų metimų linijos, kamuolį perėmęs išpuolį dėjimu užbaigė J.Andersonas – 32:26. Pirmąjį rungtynių tritaškį smeigė J.Andersonas, netrukus žalgirietis realizavo baudas, bloką į statistikos protokolą įsirašė P.Jankūnas (37:28). Per likusias tris minutes svečiams taškus pelnė tik L.Lekavičius ir varžovai prieš didžiąją pertrauką kiek sumažino atotrūkį – 39:34.

Iškart po didžiosios pertraukos dvitaškius įmetė sėkmingai rungtyniavę L.Lekavičius ir J.Andersonas – 43:36. Nugara arčiau krepšio prasibrovė P.Jankūnas, netrukus L.Lekavičius įspūdingai užmetė kamuolį iš viršaus įkrovusiam ir gražiausią rungtynių epizodą sukūrusiam R.Javtokui (47:40). Pirmą kartą dviženklę persvarą Lietuvos čempionai įgijo po J.Andersono tolimo šūvio – 50:40. Tuomet sekė šeimininkų atsakas (50:45), bet atsigavusius jų sirgalius tolimu metimu tildė A.Milaknis – 53:45. Kėlinio pabaigoje kauniečiai užsidirbo nesportinę pražangą, tačiau prieš lemiamą ketvirtį priekyje vis dar buvo žalgiriečiai – 53:49.

Ketvirtajame kėlinyje J.Andersonas demonstravo lyderio savybes: visų pirma, žalgirietis vienas pats prasiveržimu privertė subyrėti serbų gynybą bei pridėjo dar du taškus po puikaus Willo Cherry perdavimo – 63:55. Ketvirčiui įpusėjus spurtavę „Crvena Zvezda“ krepšininkai pastebimai sumažino atotrūkį ir privertė minutės pertraukėlės prašyti G.Krapiką (63:61). Gražiai kamuolį A.Gudaičiui dėjimui atlikti perdavė P.Jankūnas, tačiau šeimininkai dar labiau priartėjo – 65:64. Dvitaškį įmetė komandos kapitonas, reikiamu metu prabilo W.Cherry – 69:64. Rungtynių pabaigoje vyko nuožmi kova: serbai rankų nenuleido, Lietuvos čempionai pelnė vos vieną tašką, o paskutinės atakos metu varžovai net galėjo išplėšti pergalę. Visgi metimas tikslo nepasiekė ir visų rungtynių metu pirmavę kauniečiai išsivežė svarbią pergalę iš Belgrado – 70:68.

„Žalgiris“: J.Andersonas 22 (6/11 dvit., 5 atk. kam.), P.Jankūnas 11 (4/4 dvit., 8 atk. kam.), A.Gudaitis 10 (4/8 dvit., 3 blk.), L.Lekavičius 8 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 6 (5 atk. kam.), A.Milaknis 5, R.Javtokas 4 (3 blk.), W.Cherry 2, D.Songaila 2, S.Vene 0.

„Crvena Zvezda“: B.Marjanovičius 17 (6/7 dvit., 10 atk. kam.), J.Blažičius 12, M.Williamsas 9 (7 rez. perd., 4 per. kam.).