„Dalia Grybauskaitė, atsisakiusi dalyvauti radijo debatuose su dar dviem kandidatais į prezidento postą, manau, parodė savo tikrąją poziciją. Tai yra žmogus bijantis žvelgti į akis, bijantis atsakinėti į klausimus, - pabrėžė Z. Vaišvila.
Jis pabrėžė, kad baigėsi prezidentės D. Grybauskaitės kadencija. „Prezidento rinkimai yra išskirtinai svarbūs. Visi privalome užduoti klausimą, ką kandidatai galvoja apie Lietuvos pardavimą patyliukais. Ar mes vis dar norime likti kaip valstybė? Prezidentės kadencija pagrįsta ne tik valstybės pardavimu, bet ir nepagarba tautai ir piliečiams, melu ir siekiu sugriebti kuo daugiau galių, - kalbėjo Z. Vaišvila. - Pasitvirtino ir jos vieša baimė diskutuoti bet kokiu klausimu“.
Pasak signataro, taip elgiasi žmogus, turintis didžiulių psichologinių problemų. „Už tai moka visa Lietuva. Svarbiausia dabar yra aklas paklusnumas, teisingumą, anot Konstitucijos Lietuvoje vykdo teismai. Tuomet valstybės lėšas galima švaistyti ir milijardais, nuo atsakomybės saugo sukurta sistema ir energetinės nepriklausomybės šūkis. Deja, šiandien reikia prašokti naujus rinkimus, - sakė Z. Vaišvila. - Ši sistema veikia, nes prezidentė beatodairiškai dangstė ir gynė visus jai paklususius asmenis“.
Tačiau kadencijos pabaigoje, pasak Z. Vaišvilos, valdžios piramidė pradėjo griūti. „Teismai pripažino neteisėtais FNTT darbuotojų atleidimus, pradėti pirmieji ikiteisminiai tyrimai dėl „Snoro“ banko administravimo“, - priminė Z. Vaišvila.
„Kodėl aukštyn kojomis apversta valdžios piramidė akivaizdžiai ir greitai pradėjo griūti? - klausė signataras. - Lašas po lašo ir ne vienas asmuo su tuo nesusitaikė, o prezidentė gynė savo vykdytojus, kurie suprasdami, kad vykdo neteisėtus pavedimus, žinojo, kad ji juos apgins. Tačiau nesugebėjus poste išsaugoti Lietuvos kriminalinės policijos vadovo Algirdo Matonio ir dabar jau neapginamo generalinio prokuroro bet kuris sistemos sraigtelis jau susimąstys, kas jį apgins“.