• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos bėgikė Živilė Balčiūnaitė, kuriai Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) Drausmės komisija už antidopingo taisyklių pažeidimą skyrė dvejų metų diskvalifikaciją, šį sprendimą apskundė Sporto arbitražo teismui (CAS).

REKLAMA
REKLAMA

LLAF sprendimu, 32-ejų metų maratonininkė privalės grąžinti pernai iškovotą Europos čempionato aukso medalį. Sportininkės treneriui Romui Sausaičiui pareikštas griežtas papeikimas. Dėl diskvalifikacijos, kuri įsigalioja nuo sportininkės veiklos suspendavimo dienos - rugsėjo 6-osios, Ž. Balčiūnaitė negalės dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse.

REKLAMA

Bus mėginama įrodyti, kad lengvaatletės šlapimo mėginys Barselonos laboratorijoje buvo ištirtas nekokybiškai, o sprendimą dėl diskvalifikacijos priėmusi Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) neišvengė procedūrinių pažeidimų.

„Sprendimas priimtas nustačius Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) antidopingo taisyklių 32.2 straipsnio (draudžiamų medžiagų ar jų metabolitų ar markerių buvimas mėginyje ir draudžiamų medžiagų ar draudžiamo metodo naudojimas ar bandymas naudoti) pažeidimą. Atsakingai pareiškiu, kad niekada nevartojau draudžiamų preparatų ir visada bėgimo takelyje kovojau garbingai“, - yra sakiusi Ž. Balčiūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak sportininkės, LLAF Drausmės komisija pasiūlė atlikti trečią mėginio likučių tyrimą neutralioje laboratorijoje, tačiau, pasitarusi su advokatais Ž. Balčiūnaitė tokio žingsnio atsisakė.

LLAF Drausmės komisiją sudarė olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas, Lietuvos olimpinio sporto centro gydytoja Diana Baubinienė, LLAF generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva, LLAF tarybos nariai Povilas Karoblis, Evaldas Martinka ir Gediminas Mamkus.

IAAF pranešimą apie tyrimą dėl įtarimą sukėlusio Ž. Balčiūnaitės mėginio, paimto per Europos čempionatą Barselonoje (Ispanija), LLAF gavo praėjusių metų rugsėjo pradžioje. IAAF pranešime buvo teigiama, kad lietuvės mėginyje buvo rasti tam tikri nukrypimai nuo leistinos normos, kuriuos galėjo lemti intervencija iš išorės. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad testosterono ir epitestosterono santykis nuo normos buvo nukrypęs keturis kartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų