• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būstą įsigyti siekiančių lietuvių pandemija negąsdina, o butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį ir vėl viršijo visus lūkesčius, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Būstą įsigyti siekiančių lietuvių pandemija negąsdina, o butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį ir vėl viršijo visus lūkesčius, teigiama pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

YIT Lietuva“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį savo įgyvendintuose ir vystomuose projektuose pardavė 81 proc. daugiau butų nei itin aktyviais pardavimais išsiskyrusį paskutinį praėjusių metų ketvirtį.

Pirmuosius trejus praėjusių metų mėnesius šių metų pradžia parduotų butų skaičiumi lenkia beveik trigubai.

Pirmą ketvirtį – būsto pardavimų šuolis

Iš viso per pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje praneša pardavusi 192 butus. Tai sudaro du trečdalius visų bendrovės per 2020 metus parduotų butų.

Aktyviausias pagal pardavimus esą buvo kovas, kuomet buvo nupirkti net 78 butai. Vilniuje butų parduota tris su puse karto, o Kaune 2,4 karto daugiau nei pirmąjį praėjusių metų ketvirtį. Klaipėdoje butų pardavimai išliko tokie patys.

REKLAMA
REKLAMA

„Jau nuo pernai metų vasaros, praėjus pirmajam išgąsčiui dėl galimų ekonominių pandemijos padarinių, gyventojai iš karto pradėjo vėl aktyviai domėtis būsto įsigijimu.

REKLAMA

Šių metų pradžioje būsto rinka įgijo dar didesnį pagreitį ir pasiekė išties rekordinius rodiklius. Tai rodo, kad gyventojai turi sukaupę nemažai santaupų ir siekia jas saugiai investuoti į nekilnojamąjį turtą“, – pranešime cituojamas „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Aktyviausias Vilnius, tačiau sparčiai auga ir Kaunas

Anot K. Vanago, ypač didelė būsto paklausa išlieka sostinėje, kuri toliau plečiasi ir pritraukia naujų gyventojų. Vilniui teko maždaug 68 proc. visų pirmąjį šių metų ketvirtį parduotų butų, o kai kuriuose sostinėje įgyvendintuose projektuose laisvų butų neliko per itin trumpą laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai butų Vilniuje per pirmuosius trejus metų mėnesius „YIT Lietuva“ pardavė atgyjančiose Šnipiškėse vystomame projekte, taip pat greta Tauro kalno besikuriančiuose namuose ir Neries krantinėje vykdomame projekte, kuriame laivų butų neliko.

Tuo metu Kaune per pirmuosius trejus šių metų mėnesius iš viso parduoti 55 butai, kai pernai tokiu metu buvo parduoti 23. Anot K. Vanago, tai taip pat yra išties įspūdingas rezultatas, rodantis, kad laikinojoje sostinėje kokybiško ir šiuolaikiško būsto paklausa pastaruoju metu reikšmingai išaugo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per keletą paskutinių metų būsto rinka Kaune gerokai suaktyvėjo, o tai taip pat sietina su spartesniu miesto augimu, naujų verslų pritraukimu, patrauklių darbo vietų kūrimu. Kaune ilgą laiką NT plėtros procesai praktiškai nevyko, todėl čia buvo jaučiamas kokybiškų naujos statybos butų trūkumas. Pavyzdžiui, butais naujuose Piliamiesčio etapuose domimasi dar net neprasidėjus jų statyboms“, – sako K. Vanagas.

REKLAMA

Potencialą regi ir Klaipėdoje

Tuo metu Klaipėdoje būsto rinka dar nėra tokia aktyvi kaip dviejuose didžiausiuose šalies miestuose, tačiau, anot K. Vanago, uostamiestis taip pat turi nemažai potencialo.

„Stebint bendras šalies didmiesčių būsto rinkos tendencijas, spartesnis augimas artimiausiais metais tikėtinas ir Klaipėdoje. Juolab, kad pajūris vis labiau domina antrojo būsto ieškančius gyventojus. Po ilgesnio laiko Klaipėdoje įgyvendinę naują „9 Bijūnų“ būsto projektą norėjome įvertinti situaciją šiame mieste ir rezultatais likome patenkinti“, – sako K. Vanagas.

REKLAMA

Jis pažymi, kad šalies didmiesčiuose auga ne tik būsto paklausa, bet ir pirkėjų butams keliami reikalavimai.

Gyventojai siekia investuoti į šiuolaikišką būstą, turintį visus patogiam gyvenimui mieste reikalingus privalumus – nuo efektyvų energijos suvartojimą užtikrinančių techninių sprendimų iki erdvių balkonų ar terasų bei kokybiškai sutvarkytos namo aplinkos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų