• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Istorija kartojasi: praėjusių metų rugsėjo 26 dieną Berlyne buvo pristatyti intriguojantys telefonai „Xiaomi 13T“ ir „Xiaomi 13T Pro“; šiais metais, taip pat rugsėjo 26 dieną, taip pat Berlyne, „Xiaomi“ pristatė pačius naujausius savo telefonus „Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“. Informacija apie šiuos du telefonus buvo ilgai laikoma paslaptyje, tad internete netrūko spėlionių: kaip jie atrodys, kas bus jų viduje, kiek kainuos, kiek skirsis nuo vasarį pasirodžiusio šio gamintojo flagmano „Xiaomi 14“.  Likus trims savaitėms iki pristatymo, abu modeliai buvo mano rankose, abu juos išbandžiau, tad dalinuosi informacija ir pastebėjimais. 

Istorija kartojasi: praėjusių metų rugsėjo 26 dieną Berlyne buvo pristatyti intriguojantys telefonai „Xiaomi 13T“ ir „Xiaomi 13T Pro“; šiais metais, taip pat rugsėjo 26 dieną, taip pat Berlyne, „Xiaomi“ pristatė pačius naujausius savo telefonus „Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“. Informacija apie šiuos du telefonus buvo ilgai laikoma paslaptyje, tad internete netrūko spėlionių: kaip jie atrodys, kas bus jų viduje, kiek kainuos, kiek skirsis nuo vasarį pasirodžiusio šio gamintojo flagmano „Xiaomi 14“.  Likus trims savaitėms iki pristatymo, abu modeliai buvo mano rankose, abu juos išbandžiau, tad dalinuosi informacija ir pastebėjimais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Arti flagmano

2019 m. „Xiaomi“ pristatė pirmąjį „T“ serijos telefoną „Mi 9T“. Nuo to laiko, „T“ serijos modeliai pasirodydavo kiekvienais metais. „T“ serija buvo pavadinta tarpine tarp vidutinės ir aukščiausios klasės „Xiaomi“ telefonų. Tačiau toks apibūdinimas, ypač kalbant apie naujausius „Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ telefonus, jau nėra tikslus, nes jis perša mintį, kad visos  flagmano savybės yra geresnės. Taip nėra – kai kuriomis savybėmis „Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ net lenkia flagmaną (dizainas, ekranas, fotografijos naktį galimybės) arba neatsilieka (pagrindinė kamera). „T“ serijos modeliai nėra paprastesnė flagmano versija – juose diegiami įvairiausi patobulinimai, kurių neturi kiti „Xiaomi“ telefonų modeliai. Lyginat su flagmanu, galima sakyti, kad „T“ serija siekiama suteikti naudotojams aukščiausios kokybės patirtį už prieinamesnę kainą. Anksčiau išbandęs „Xiaomi 14“, o dabar abu naujausius modelius („Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“), galiu pasakyti, kad jie labai arti flagmano.

REKLAMA

„Xiaomi 14 T“ telefonų estetika

Xiaomi 14 T“ serija atskleidė visiškai naują dizaino koncepciją, kurią „Xiaomi“ pavadino gana skambiai – „Titan“ dizainas. Geriausiai šią koncepciją iliustruoja metalo spalvos „Xiaomi 14T Pro“ modelis. Paimkite į rankas šį naująjį telefoną ir iš karto pamatysite kiek daug dėmesio skirta detalėms: kvadratinės formos kamerų blokas organiškai įsilieja į telefono nugarėlę, plonas metalinis rėmelis turi dekoratyvines įpjovas, įjungimo mygtuko paviršius – rievėtos tekstūros, nugarėlę su užapvalintais kraštais dengia labai plonas stiklas. Telefono rėmelis pagamintas iš specialaus aliuminio lydinio, kuris, pasak gamintojo, dvigubai tvirtesnis nei ankstesnių modelių. Geras masės balansas – laikyti rankoje patogu. „Xiaomi 14T Pro“ modelis gaminamas pilko titano, mėlyno titano ir juodo titano spalvų (taip šiuos atspalvius pavadino gamintojas). „Xiaomi 14T“ modelis gaminamas keturių spalvų: be jau minėtų trijų atspalvių yra ir žaliosios citrinos spalva – šio telefono nugarėlė pagaminta iš patentuotos, trisluoksnės, odos tekstūros medžiagos. „Xiaomi 14T“ telefono nugarėlės forma kiek kitokia – jos kraštai tiesūs.       

REKLAMA
REKLAMA

Pirmtakai fotografavo labai gerai, rinkos naujokai – dar geriau

Praėjusiais metais pasirodę  „Xiaomi 13T“ ir „Xiaomi 13T Pro“ telefonai buvo pirmieji „T“ serijos modeliai su „Xiaomi“ ir „Leica“ sukurtais objektyvais. Dabar žengta dar toliau – abu modeliai turi labai įspūdingas kameras su naujausios kartos „Leica“ optika, kad neabejoju, jog kalbant apie fotografiją šie telefonai bus vieni iš lyderių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ telefonai turi tris kameras: 50 MP pagrindinę, 50MP teleobjektyvą ir 12 MP plačiakampę. Kameros šiek tiek skiriasi, todėl pateiksiu jų skirtumus parodančią lentelę.

Kaip matote, „Pro“ modelio jutiklis (specialiai sukurtas „Xiaomi“ ir „Leica“ objektyvams) yra didesnis, pagrindinis objektyvas šiek tiek „šviesesnis“, teleobjektyvo židinio nuotolis didesnis.

REKLAMA

Trejus metus trunkantis Vokietijos optikos bendrovės „Leica“ ir „Xiaomi“ bendradarbiavimas apima ne tik optiką, bet ir programinę įrangą – fotoaparato programėlėje naudotojai ras daugybę vaizdo stilių, taip pat ir du autentiškus „Leica“ stilius: „Leica Vibrant“ ir „Leica Authentic“. Naudojant „Leica Vibrant“, spalvos yra sodresnės, o naudojant „Leica Authentic“, atkuriamas originalus klasikinių „Leica“ fotoaparatų spalvų stilius. Taip pat yra daugybė filtrų, tarp jų „Leica“ filtrai.

REKLAMA

Įspūdingas „Leica“ portreto režimas – portretai „gyvi“, dinamiški, spalvos, šviesa ir šešėliai, ryškumo lauko gylis susilieja į darnią visumą, o rezultato tikroviškumas kiekvieną nuotrauką paverčia ypatinga ir įsimintina akimirka. Siekiant dar labiau atkurti nostalgišką klasikinės fotografijos pojūtį, nuotraukoje galima pridėti  „Leica“ vandenženklį. Yra ir antrasis portreto režimas – „Master Portret“.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naktis – „Xiaomi 13T“ ir „Xiaomi 13T Pro“ stichija

Naktinė fotografija telefonu visada yra didžiulis iššūkis, nes išmaniųjų telefonų kameros ir jų jutikliai yra kompaktiški ir iš to kyla visos problemos. Tačiau tik ne tada kai jūsų rankose „Xiaomi 14T“ arba „Xiaomi 14T Pro“ telefonas. Įspūdis toks, kad prastas apšvietimas – ne kliūtis perteikti visą vaizdą taip, kaip mums norėtųsi. Jame atvaizduotos visos detalės, net tamsiose vietose matomi šešėliai, o šviesesnės zonos ar šviesos šaltiniai „neišdegina“ vaizdo. Nustebins naktinių fotografijų detalumas, ryškumas ir tikroviškumas, net nėra kalbos apie kažkokius naktinėse fotografijose matomus triukšmus – jų tiesiog nėra. Dar vienas erzinantis telefonų fotoaparatų bruožas fotografuojant naktį – didelis skirtumas tarp nuotraukos ir realybės. „Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ telefonuose ši problema išspręsta optimizavus tiek techninę, tiek programinę fotoaparatų įrangą. Be to, kameros tamsesnėje aplinkoje veikia gerokai greičiau nei daugelio kitų telefonų  (net ir flagmanų), todėl nereikės laukti kelių sekundžių, kol ji užfiksuos naktinį vaizdą ir nerimauti, kad per tą laiką ranka sudrebės ir vaizdas bus neryškus. Šių kamerų užfiksuotas vaizdas išsiskiria estetika, autentiškumu.

REKLAMA

 „Xiaomi 14 T“ telefonuose įdiegtas „Xiaomi AISP“ – labai galingas dirbtiniu intelektu paremtas vaizdų apdorojimo įrankis, sujungiantis aštuonis neapdorotus vaizdus į vieną failą tolesniam apdorojimui, atkuriantis tikroviškesnes scenas ir gerokai sumažinantis naktinėms fotografijoms būdingą „triukšmą“. Todėl nuotraukų dinaminis diapazonas – gerokai didesnis, išgaunamas išskirtinis šviesios ir tamsių vietų balansas, puiki spalvų pusiausvyra ir visa tai – fotografuojant naktį.

REKLAMA

„Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ ne tik gerai fotografuoja, bet ir fantastiškai filmuoja.  Yra du filmavimo režimai. Įprastas, kurį pasirinkus galima įjungti specialią kinematografinio stiliaus funkciją „Master Cinema“, užfiksuojančią platų šviesos ir šešėlių spektrą, padidinančią vaizdų gylį ir sodrumą. Ir funkcija „Filmas“, kurią naudojant gaunamas 2,39 : 1 formato vaizdas bei veikia tokie režimai kaip vaizdą suliejantis „Cinematic Blur“ bei viso filmavimo metu fokusą tai į vieną, tai į kitą herojų perjungti leidžiantis režimas „Rack Focus“, kas labai pravers filmuojant dviejų, skirtingu atstumu nuo kameros sėdinčių žmonių pokalbį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dirbtinis intelektas palengvina vaizdo ir nuotraukų apdorojimą

Dabar 2024-ieji, tad nenuostabu, kad „Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ atkeliauja su naudingu, universalių ir galingų dirbtinio intelekto įrankių rinkiniu. Čia rasite tokias nuotraukų apdirbimo funkcijas kaip „klipas“ (iš nuotraukų sukurtas minifilmas), „koliažas“ (visokiausi plakatai) „trintukas“ (galite išimti save iš nuotraukos, galite išmesti kitus), „menas“ (visokiausi linksmi ir spalvingi dalykai) bei naujoves, pasirodžiusias iš karto po telefonų pristatymo Belyne –  „DI portretas“ ir „DI filmas“. Pavyzdžiui, „DI portretas“ prašo 25 – 35 to paties žmogaus portretinių nuotraukų ir imasi jas apdoroti, kad pamatytumėte įvairiausias savo versijas, kokias tik įsivaizduojate, įvairiausiuose siužetuose, kokių tik pageidaujate. Nemažai nuotraukų jis atmeta, įvertinęs jas kaip prastos kokybės, tad tenka vėl fotografuoti ir įkelti. Tiesa, apdirbimas ilgokai trunka – ilgiau nei pusantros valandos, bet rezultatas įdomus, sakyčiau, net šokiruojantis, o gal net bauginantis, kai pagalvoji apie galimybes, jei jomis sugalvotų pasinaudoti turintys piktų kėslų. Iš esmės tai netikrų nuotraukų gamybos „mašina“. Portretinė nuotrauka džiunglėse ar Mėnulyje? Jokių problemų. Procesas ilgai trunka todėl, kad dirbtinis intelektas ilgai analizuoja jūsų veidą, mokosi jį naudoti. Gera žinia ta, kad dirbtinis intelektas išanalizavęs jūsų veidą, kelias nuotraukas (pagal parašytą užklausą, pageidavimą) sugeneruoja greitai – tai jau minutės, o ne valandos klausimas.      

REKLAMA

Jei jau tokie reikalai, sugalvojau sunkesnę užduotį: sukėliau pusę savo, pusę sūnaus portretinių nuotraukų. DI jas analizavo dvi valandas. Rezultatas – naujas žmogus turintis daug abiejų bruožų, jaunesnis už mane, vyresnis už sūnų. To žmogaus nesiunčiau nei į mėnulį, nei į džiungles: įkėlėme į lėktuvo kabiną, pavertėme „punk“ roko muzikantu ir pan. Ir visais atvejais nuotraukos tikroviškumas buvo pribloškiantis.     

REKLAMA

„Di Filmas“ – nedidelė kino studija jūsų telefone. Vienas dalis: video siužetų apkarpymas tvarkymas, nuotraukų ar vaizdo klipų įkėlimas, subtitrų dėliojimas, muzikos parinkimas, kitas dalis – filmo kūrimas pagal šabloną. Iš esmės tai įrankis nenorintiems daug vargti su vaizdo medžiaga, nes viską galima atlikti nepaleidžiant telefono iš rankų.    

REKLAMA
REKLAMA

Labai ryškus ekranas, galingi procesoriai

„Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ telefonų ekranai vienodi.  6,67 colių AMOLED ekrano skiriamoji geba – 2712 x 1220, pikselių tankis – 446 ppi. Ekranas palaiko „HDR10+“, „Dolby Vision“. Maksimalus ekrano atsinaujinimo dažnis – 144 Hz, didžiausias ryškumas net 4000 – ši reikšmė didesnė nei flagmano „Xiaomi 14“ ir pusantro karto didesnė nei pernai pasirodžiusio „Xiaomi 13T“ modelio. Ekrano šviesumą, spalvų temperatūrą ir sodrumą, atsinaujinimo dažnį ir daug kitų parametrų valdo dirbtinis intelektas. Pasak „Xiaomi“, šis ekranas yra pats išmaniausias, kokį tik kada nors turėjo „Xiaomi“ telefonai.   

„Xiaomi 14 T“ serijos telefonų našumu skųsti neteks – abiejuose įrenginiuose sumontuoti greiti, efektyvūs ir galingi lustų rinkiniai. 

Lyginant su „Xiaomi 13T Pro“, turinčio „MediaTek Dimensity 9200+“ procesorių,  naujasis  „Pro“ modelis gali pasigirti gerokai didesniu tiek procesoriaus, tiek grafikos lusto našumu, tačiau dar svarbiau yra tai, kad jo naujasis „NPU 790“ lustas padvigubino dirbtinio intelekto duomenų apdorojimo spartą, palyginti su „Xiaomi 13T kartos telefonais, kurie irgi buvo giriami kaip našūs ir spartūs. Abiejuose telefonuose įdiegta nauja šilumos nuvedimo sistema – labai intensyviai dirbdamas telefonas įšyla, bet neįkaista. Spartusis įkrovimas irgi įšildo telefoną.

REKLAMA

Telefonų operatyvioji atmintis – 12 GB, pastovioji – 256 arba 512 GB.

Kaip ir ankstesnės „T“ serijos telefonai, taip „Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ palaiko didelę įkrovimo galią: „Xiaomi 14T“ telefonas gali būti įkraunamas 67 W krovikliu (visiško įkrovimo laikas – 45 min.), o „Xiaomi 14T Pro“ – 120 W krovikliu, tad šio telefono 5 000 mAh baterija nuo 0 iki 100 proc. įkraunama tik per 20 minučių. „Xiaomi 14T Pro“ palaiko ir belaidį 50 W galios įkrovimą.  

Abiejuose įrenginiuose taip pat įdiegta baterijos įkrovimo  valdymo sistema, 60 proc. prailginanti baterijų ilgaamžiškumą. Abiejų telefonų atsparumas dulkėms ir vandeniui atitinka IP 68 klasę. 

 „Xiaomi HyperOS“

„Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ telefonuose įdiegta „Android 14“ pagrindu sukurta operacinė sistema „Xiaomi HyperOS“, kuri nuo šių metų bus diegiama visuose „Xiaomi“ telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose, laikrodžiuose. Ši paprasta, lengvai suprantama, intuityvi bei daug praktiškų funkcijų turinti operacinė sistema užtikrina maksimalų „Xiaomi“ įrenginių našumą, geresnę naudotojų patirtį, sklandžiai sujungia skirtingus „Xiaomi“ įrenginius. Ji išmanesnė, saugesnė, universalesnė, veikia sklandžiau, be vėlavimų ar klaidų. 

REKLAMA

Pavyzdžiui, „Xiaomi 14 T“ serijos išmanųjį telefoną  sujungę su „Xiaomi“ planšetiniu kompiuteriu, kuriame taip pat įdiegta „Xiaomi HyperOS“, dirbdami planšetiniu kompiuteriu galite naudotis telefone įdiegtomis programėlėmis, skambinti, greitai perkelti failus taip, kaip jie perkeliami tame pačiame kompiuteryje iš vienos bylos į kitą. „Xiaomi 14 T“ serijos telefonus galima prijungti ir prie „Windows“ operacinę sistemą turinčio kompiuterio ir naudotis įvairiomis tarpusavio ryšio funkcijomis: kompiuteriu rašyti žinutes, skambinti ir perkelti failus tiesiai iš kompiuterio į telefoną ir atvirkščiai.

„Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ įdiegtas generatyvus „Google“ dirbtinio intelekto pokalbių robotas „Gemini“, sukurtas kaip tiesioginis atsakas „OpenAI“ kalbos modeliui „ChatGPT“. Pradedant „Xiaomi 14T“ serija, vėliau pasirodysiantys „Xiaomi“ flagmanai bus aprūpinti įvairiomis dirbtinio intelekto funkcijomis, taip pat ir asmeniniu asistentu „Gemini“, kuriam telefonuose „Xiaomi 14T“ ir „Xiaomi 14T Pro“ užklausas galima pateikti tiek raštu, tiek balsu. „Gemini“ – puikus kompanionas, padedantis tyrinėti, planuoti, rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

REKLAMA

Dar viena įdomi „Google“ funkcija – „Circle to Search“ – galite apvesti, paryškinti, brūkštelėti arba bakstelėti bet ką ekrane, kas jums įdomu ir apie ką norite sužinoti daugiau. Pavyzdžiui, nufotografavote jus dominantį objektą, apvedėte ir „Google“ paieška jo jau ieško. Daugeliu atvejų, norint rasti daugiau informacijos apie objektą, reikdavo atlikti bent tris veiksmus, dabar užtenka paieškos ratu apvesti bet kurį elementą ir čia pat gaunami rezultatai.

Vertinimas 

Apie 899 eurų kainuojantis „Xiaomi 14T Pro“ – flagmano lygio telefonas. „Xiaomi 14T“ – kiek paprastesnis, bet ir pigesnis (699 eurai), tačiau man jo našumo nepritrūko. Telefonuose įdiegta „Xiaomi HyperOS“,  kurios vartotojo sąsaja kompaktiška, patogi, lengvai suprantama. Naujos DI funkcijos, pradėjusios veikti iš karto po telefono pristatymo, atveria daug galimybių. Jos veiks ir „Xiaomi 14“, „Xiaomi 14 Ultra“ modeliuose, bei vėliau išleistuose telefonuose su „Xiaomi HyperOS“ operacine sistema. Net neabejoju, kad sulauksime ir DI įrankių papildymo.  

Apie fotografijos galimybes rašiau išsamiau – jos tiesiog puikios, o naktinės fotografijos galimybės – stulbinančios. Ekranai – aukščiausio lygio, baterijos laiko ilgai, įkraunamos greitai, telefonai dirba sparčiai, susitvarko su visomis užduotimis. Patrauklus dizainas, puikiai parinktos korpuso ir rėmelio medžiagos irgi privalumas. 

Apžvalgos autorius – R.Kažmėkas.

Gairės:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gairės:
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų