Ursulą Burns ir dvi jos seses augino vieniša mama. Jie gyveno Niujorke, gyvenamajame komplekse, skirtame skurdžioms šeimoms. U. Burns mokėsi mergaičių katalikų mokykloje ir ketino tapti medicinos sesele. Tačiau po mokyklos ji įstojo į Niujorko politechnikos institutą, kuriame baigė bakalauro studijas. Vėliau ji gavo magistro laipsnį matematinėje inžinerijoje Kolumbijos universitete.
1980 metais U. Burns įsidarbino stažuotoja vasarinei praktikai kompanijoje „Xerox“. Jau kitais metais ji kompanijoje gavo savo pirmąsias pareigas – pardavimų vystymo ir planavimo specialistė. 1999 metais U. Burns tapo globalaus kompanijos vystymo viceprezidente, o dar po dešimties metų, kai jai sukako 51-eri, ji tapo „Xerox“ vadove. Įtakingiausių pasaulio moterų reitinge pagal „Forbes“ U. Burns užima 17 vietą.
Siekdama sėkmės savo karjeroje, aš suvokiau tikrąsias vadovaujančiojo vertybes – dalykus, kurie nulemia kompanijos sėkmę ir leidžia jai vystytis. Tai besąlygiškos lyderystės siekis, galingas strateginis finansavimas, verslo etikos taisyklės, apskaičiuota verslo strategija, efektingas valdymas, išpopuliarinti prekės ženklai ir sprendimai, priimti suvokiant šias vertybes.
Mums būtina būti bent kiek nekantriems dabartinės situacijos atžvilgiu. Aš tikiu, kad mums visiems reikia pataisyti akcentus mūsų pasaulėžiūroje – pereiti nuo minties, kad mes negalime sukurti daugiau darbo vietų, prie minties, kaip mes galima jas sukurti. Nuo minties, kodėl mes negalime būti konkurencingi, prie minties, kokiomis sąlygomis mes galime tokie tapti. Nuo minties, kodėl badas, skurdas ir nesąžiningumas egzistuoja pasaulyje, iki minties, kaip jie gali būti pašalinti. Kitaip tariant, mums vertėtų būti kiek labiau nekantriems.
Mano motina, viena už gražius auginusi tris vaikus, tapo man drąsos pavyzdžiu ir padovanojo man vidinę jėgą ir pasitikėjimą savimi.
Žmogus nepriklauso nuo aplinkybių. Kur tu esi ir kas tu esi – skirtingi dalykai.
Kelias link vadybos išvedė mane iš komforto zonos, bet suteikė visiškai naują pasitikėjimo savo etikos vertybėmis, kurias aš gali pritaikyti versle, pojūtį.
Nors aš perėjau į vadybą, mano inžinerinis paruošimas buvo ir išlieka pagrindu viskam, ką aš veikiu „Xerox“. Nuo vadovavimo produkcijos kūrimui iki suvokimo, kaip sukurti technologiją ir padaryti mūsų paslaugas efektyvesnes ir naudingesnes mūsų vartotojams.
Išmintis, pagarba ir kantrybė gali būti galingomis jėgomis.
Aš žinoma dėl savo atvirumo ir siekio sakyti, ką galvoju. Tai teisinga, bet aš taip pat skiriu dėmesį tam, kad išklausyčiau kitus. Lemtingas komponentas – žmonių sutelkimas aplink bendrus tikslus. Įvairumas – kertinis mūsų strategijos faktorius. „Xerox“ mes sukūrėme sąlygas visiems, kiekvienam suteikiama galimybė mokytis, vadovauti, priimti iššūkius ir pasiekti sėkmę.
Kai tapo aišku, kad mane paskirs „Xerox“ vadove, Ann Mulcahy (nuo 2002 metų sausio iki 2010 metų gegužės vadovavo „Xerox“ direktorių tarybai) man pasakė: „Tau tai bus labai sunkus darbas. Bet kuriuo atveju nebandyk tapti manimi. Tu nesugebėsi tapti manimi.“ Ir tai buvo vienas iš pagrindinių dalykų, kurį aš išmokau. Galbūt tu gali būti kažkuo ir vadovautis jo gyvenimo stiliumi visą gyvenimą, bet tu negali būti kažkuo ir vadovauti.
Netgi jeigu „Xerox“ klientai ir dirba skirtingose sferose, yra kai kas, kas visus juos vienija, – didžiulis informacijos kiekis, kuris turi būti apdorotas, ir dažniausiai žmonių, o ne mašinų.
Dauguma mūsų pastangų nukreipta į tai, kad rastume vystymosi kelią, kuriame informacija būtų apdorojami technika, kurią valdytų žmogus. Be klaidų ir paklaidų.
2020 metais vis dar bus daug popieriaus. Žmonės mėgsta jį. Popierių galima susidėti ir įsidėti į kišenę. Iki tol, kol kas nors sugebės išvystyti nepopierines technologijas maksimaliai, popierius egzistuos. Pasižiūrėkite į automobilius. Man iki šiol deda reklamas ant stiklo. Ir tai iš tiesų yra rodiklis. Be to, kai aš žymiuosi savo iPad’e, o vėliau užrašus bandau atsispausdinti, tai atima daug pastangų ir laiko. Todėl kol nebus sugalvotas lengvas informacijos apdorojimo per prietaisus būdas, popierius vis dar egzistuos ir bus spausdinamas.