• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos Alabugos specialiojoje ekonominėje zonoje Tatarstane esančioje gamykloje planuojama kasmet pagaminti 6 000 kovinių dronų „Shahed“. Apie tai praneša „The Wall Street Journal“.

Rusijos Alabugos specialiojoje ekonominėje zonoje Tatarstane esančioje gamykloje planuojama kasmet pagaminti 6 000 kovinių dronų „Shahed“. Apie tai praneša „The Wall Street Journal“.

REKLAMA

Pažymima, kad Rusijos verslininkai susitarimą dėl dronų gamyklos statybos pasirašė 2022 metų pabaigoje, kai nuskrido į Teheraną su palankiu pasiūlymu – 1,7 mlrd. JAV dolerių, kurie iš dalies būtų sumokėti aukso luitais.

Sutarties sąlygas vasario mėnesį atskleidė programišių grupė „Prana Network“, kuri teigė įsilaužusi į elektroninio pašto serverius, susijusius su Irano Islamo revoliucijos gvardijos korpusu. Sandorio detales leidiniui patvirtino JAV saugumo tarnybos atstovai.

Pagal gamyklos vadovų iš Rusijos ir jų partnerių iš Irano sudarytą sutartį, gamykloje planuojama pagaminti 6 000 „Shahed“ atakos dronų per metus, taip pat žvalgybinių bepiločių orlaivių.

REKLAMA
REKLAMA

Londone įsikūrusio Tarptautinio strateginių studijų instituto (IISS), gynybos srities analitinio centro, duomenimis, balandžio pabaigoje gamykla jau buvo viršijusi savo gamybos grafiką ir pagaminusi 4 500 žadėtų „Shahed“.

REKLAMA

Laikraštis, remdamasis Ukrainos karine žvalgyba ir buvusiu Sirijos karininku, teigia, kad Rusijos kariai jau mokosi skraidinti dronus Sirijoje kartu su instruktoriais iš Revoliucinės gvardijos korpuso ir Irano remiamos kovotojų grupuotės „Hezbollah“.

Pažymima, kad dešimtys Alabugos gamykloje pagamintų žvalgybinių dronų „Albatross M3“ gavo išsamią Ukrainos pozicijų ir judėjimo fronto linijoje fotožvalgybinę informaciją. Jų gamintojas pareiškė, kad dronai jau buvo išbandyti Belgorodo srityje.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija taip pat gamina savo kovines galvutes, spartindama mūšiui tinkamų ginklų gamybą, o ekspertai mano, kad naujesnės „Shahedų“ versijos buvo pagamintos Rusijoje, sakė dronų ekspertas Henry Thompsonas, anksčiau dirbęs JT. Tokią išvadą jis padarė išanalizavęs Ukrainoje rastų bepiločių orlaivių nuolaužas.

Pasak laikraščio, norint išplėsti dronų gamybą, Rusijai pirmiausia reikėjo kvalifikuotų darbuotojų. Pirmąsias žvalgybinių dronų „Albatros“ serijas daugiausia gamino aplinkinių technikos koledžų studentai, tačiau jų nepakako, todėl gamintojai pradėjo žvalgytis toliau – į Afriką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2023 metų pradžioje Rusijos verslininkai iš „Albatros“ išsinuomojo salę prestižinėje Ugandos mokykloje ir surinko jaunų studenčių auditoriją. Pastarosioms buvo pasiūlytas kvalifikuotas darbas su atlyginimu, triskart didesniu nei gimtojoje šalyje, lėktuvo bilietai, nemokamas apgyvendinimas ir kita. Nuo to laiko į Alabugą iš visos Afrikos atvyko daugiau nei tūkstantis moterų. Ugandos pareigūnai teigia, kad šiemet prie jų greičiausiai prisijungs dar tūkstantis studentų.

Kaip pranešė „Ukrinform“, praėjusių metų birželį Baltieji rūmai paskelbė palydovines nuotraukas, kuriose buvo nurodyti du pastatai netoli Alabugos zonos, kaip pagrindinė Irano pastangų padėti Maskvai padidinti dronų gamybą dalis. „Mes taip pat esame susirūpinę, kad Rusija bendradarbiauja su Iranu, siekdama gaminti iranietiškus dronus Rusijos viduje“, – tuomet sakė JAV nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų