Naujos kartos bevieliu internetu “WIMAX” Lietuvoje bus galima naudotis jau po pusmečio, o visą šalies teritoriją jis padengs per artimiausius trejus metus, pranešė bendrovė „Baltnetos komunikacijos“.
Ryšių reguliavimo tarnybos paskelbtame konkurse dėl teisės naudotis radijo dažniu, reikalingu “WIMAX” technologijai plėtoti, dalyvaujanti įmonė numato į naujos technologijos plėtrą investuoti apie 126 mln. litų, kurių didžiausia dalis atiteks “WIMAX” bazinių stočių diegimui ir vartotojų aprūpinimui “WIMAX” personaline įranga, sakoma bendrovės pranešime.
„Baltnetos komunikacijos“ nusprendė pirmaisiais technologijos vystymo metais “WIMAX” įrengti ne didžiuosiuose šalies miestuose, o mažesniuose miesteliuose, kaimo vietovėse ir priemiesčiuose.
„Pirminis mūsų tikslas bus aprūpinti kokybišku interneto ryšiu atokiau nuo Lietuvos didmiesčių gyvenančius ir dirbančius gyventojus. Gerindami fizinį ir finansinį interneto prieinamumą šalyje, tikimės žymiai prisidėti prie vadinamosios „skaitmeninės atskirties“ tarp didžiųjų Lietuvos miestų ir regionų mažinimo“, - pranešime cituojamas bendrovės vadovas Mindaugas Pranskevičius.
Planuojama, kad visa Lietuvos teritorija fiksuotu “WIMAX” interneto ryšiu bus padengta per 3 metus, o ketvirtaisiais plėtros metais bus žengiama ir į perspektyvią mobiliojo interneto rinką.
„Baltnetos komunikacijos“ tikisi, kad 2011 metų pabaigoje fiksuota arba mobilia “WIMAX” technologija naudosis daugiau kaip 200 tūkst. arba 19 proc. visų besinaudojančių interneto ryšiu gyventojų bei 25 tūkst. verslo abonentų.
“WIMAX” (angl. Worldwide Interoperability Microwave Access) yra bevielio ryšio technologija. Ji sukurta remiantis tais pačiais principais, kaip ir „Wi-Fi“, tačiau “WIMAX” techninės charakteristikos yra kur kas pranašesnės. Ši technologija gali suteikti bevielio ryšio prieigą keliasdešimt kilometrų spinduliu nuo ryšio stotelės arba pasiekti iki 70 megabitų per sekundę greitį. “WIMAX” technologija yra gerokai pranašesnė už šiuo metu aktyviai vystomas 3G mobilaus interneto technologijas, sakoma pranešime.