Teismas nusprendė, kad Švedijos prokuroras, kuris išdavė J. Assange'o arešto orderį, yra teisėta teisminė institucija, todėl turėjo teisę išduoti jo arešto orderį.
J. Assange papiktino JAV, savo įkurtame tinklalapyje „WikiLeaks“ paviešindamas daugybę valstybės ir kariuomenės paslapčių. 2010 metų gruodį jis buvo sulaikytas Londone pagal Europos arešto orderį. Nuo to laiko J. Assange bylinėjasi, kad nebūtų perduotas Švedijai, kur dvi „WikiLeaks“ savanorės jį kaltina išprievartavimu ir seksualiniu užpuolimu.
Jungtinės Karalystės aukščiausiojo teismo sprendimas yra galutinis, bet J. Assange dar gali kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT). Švedijos valdžia teigia, kad, jei bus pakeistas ankstesnis sprendimas išduoti J. Assange'ą, visoje Europos arešto orderio sistemoje kils sumaištis ir tai paveiks visą žemyną.
EŽTT turės per 14 dienų nuspręsti, ar imsis svarstyti J. Assange'o bylą. Pasak vienos Londono teisininkų kontoros, „WikiLeaks“ įkūrėjas turi būtinai kreiptis į EŽTT, bet pirmiausia jam svarbu šį teismą įtikinti paskelbti laikiną sprendimą, kuris sustabdytų jo išdavimą Švedijai. J. Assange baiminasi, kad vėliau Švedija gali jį išsiųsti į JAV, kur jis gali būti apkaltintas šnipinėjimu.