• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmąją žiemos dieną pabrangus šilumai, mirus dar vienam žmogui nuo kiaulių gripo ir pažadėjus sumažinti pensininkams pensijas, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Andrius Kubilius, paklaustas, ką reikės daryti žiemą sunkiai besiverčiantiems pensininkams, kaip visada, krenkštelėjęs susijuokė ir atsakė, jog yra gyvenimas ir mirtis, ir tai esąs „Dievo dėsnis“. Sunku pasakyti, ar save premjeras Dievu laiko, tačiau, kai valdžios vyrai imasi teologijos, kur tereikia žemiškos logikos (pavalgyti, nusipirkti vaistų, sumokėti mokesčius), gyvenimas žemėje darosi panašus į Vidurmažių dailininkų tapytus pragarus.

REKLAMA
REKLAMA

Gruodžio pradžioje visuomenę pasiekia dar du „Dievo“ pranešimai. Pirmasis juokingas kaip šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai: ir liūdna, ir linksma vienu metu. „Ministro Pirmininko tarnyba (MPT) dirba taupiau“, - rašo pranešime premjero atstovai. Ką tai reiškia realiai? MPT pertvarkoma į ekspertų, analitikų centrą. Lapkritį MPT darbuotojai (jų yra apie 200) gavo 651 700 litų darbo užmokesčio, o dar 18 MPT politinio (asmeninio) pasitikėjimo tarnautojų gavo 78 260,20 lito. Vadinasi, „taupiau dirbantys“ A. Kubiliaus padėjėjai ir patarėjai vidutiniškai uždirba 3300-4300 litų. Per metus MPT suryja apie 9 milijonus biudžetų litų. Kodėl MPT darbuotojų algos 5-10 kartų didesnės už pensijas? Tikriausiai čia irgi reikėtų pridurti, jog taip yra, nes toks „Dievo dėsnis“. Tačiau A. Kubilius pirmąją žiemos dieną turėjo kitą atsakymą: pensijos tikrai kils, bet... po krizės. Kada ji baigsis? Gal kai išmirs visi pensininkai? Tada Lietuvoje žmonių sumažėtų daugiau kaip puse milijono. A. Kubiliaus taip pat negąsdina ir emigruojantys lietuviai (šiemet jų Lietuvą paliko bent 18 000; 70 proc. - dirbti, 10 proc. - mokytis; ką veiks kiti 20 proc., nepranešta, galima spėti, kad plėšikaus). Išvada: kitąmet Lietuvoje turėsime apie 2,5 milijono gyventojų.

REKLAMA

Kita „Dievo“ žinia – tai A. Kubiliaus interviu (2009 11 30) prestižinei BBC TV laidai "HARDtalk" išklotinė, išplatinta MPT darbuotojų. Laidos vedėjas Jonathanas Charlesas tiesiai rėžė Lietuvos premjerui: „Jūsų šalies ekonomika susitraukė 14 proc. per pastaruosius metus, nedarbas tikriausiai artėja prie 15 proc., atlyginimų lygis krenta į 2006 m. lygį, taigi situacija Lietuvoje yra gana niūri“. A. Kubilius pasidžiaugė, kad ekonomikos nuosmukis Lietuvoje stabilizavosi 2006 m. lygyje ir piktdžiugiškai įkando J. Charlesui, kad netgi Britanijos ekonomika dabar yra 2006 m. lygyje. "Žinoma, žmonės kenčia. (...) Žinoma, tai užtruks tam tikrą laiką, bet esame nusiteikę optimistiškai", - paaiškino A. Kubilius ir pridūrė: „Mes tikrai valdome krizę ir tai darome labai efektyviai. (...) Sugebame išlaikyti savo šalies stabilią finansinę padėtį ir matome perspektyvas atsigauti po ekonominio nuosmukio bei tapti dar stipresniais ateityje.“

REKLAMA
REKLAMA

Nors agentūra "Moody's" prognozuoja, kad Lietuva atsigaus ne anksčiau kaip po trejų metų, o Estija kitąmet jau įsives eurą, A. Kubiliui tai – nė motais. „Kai palyginu tai, ką nuveikėme šiais metais, su tuo, ką daro kitų valstybių ministrai pirmininkai Europoje, manau, kad padėjome savo žmonėms. (...) Turime intelektinį potencialą įveikti labai gilią krizę; mes nekaltiname nieko dėl to, kad atsidūrėme krizėje, nežinome, ką reikėtų kaltinti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Kubilius laidoje "HARDtalk" taip pat pasidžiaugė, kad Lietuvos bankai stabilūs, nes daugiau kaip 85 proc. bankų priklauso Skandinavijos savininkams.

Lietuvos Vyriausybės vadovas sakė: „Na, žinote, nežinau, ar taip galima mus apibūdinti – kad esame silpnesnės ekonomikos valstybė. Jei pažvelgtume į kai kuriuos skaičius, galiu pasakyti, kad esame geresnėje padėtyje, nei, pavyzdžiui, Britanija. Pavyzdžiui, kaip pramonė išsilaikė krizės metu – jei pažvelgtume į Eurostato duomenis, mūsų duomenis, susijusius su pramone, mūsų rodikliai yra geresni, nei, pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos ar Vokietijos. Taigi, galiu jus užtikrinti, kad mes galime parodyti visam pasauliui, kad esame pajėgūs spręsti problemas, ir jei jos vėl kils iš kitur – iš Dubajaus, Londono ar Niujorko – mes sugebėsime išspręsti tas problemas.“

REKLAMA

Iki šios žiemos buvau giliai įsitikinęs, kad gyvenu Lietuvoje. Dabar matau gilų atotrūkį tarp to, kaip gyvenu aš ir gyvena daugelis paprastų žmonių ir tų, kuriems atrodo, kad mes gyvename geriau nei Britanijoje. Panašu, kad Lietuvoje susikūrė valstybė valstybėje – Kubilistanas, išrinktųjų klanas, primenantis sovietinę nomenklatūrą. Jai per visus 50 okupacijos metų viskas visada būdavo gerai: ir parduotuvės specialios (dabar tereikia turėti pinigų), ir visa kita „pagal blatą“, ir alga kas mėnesį nemenka kapsi.

REKLAMA

Įdomus sutapimas – A. Kubilius premjeru buvo ir 2000 m. Rusijos krizės metu (tiesa, dabartinė krizė kur kas gilesnė). J. Charlesas priminė, kad ką tik paskelbta visuomenės nuomonių apklausa parodė, jog A. Kubilius – pats nepopuliariausias premjeras Lietuvos istorijoje: apie 50 proc. Lietuvos gyventojų nepatinka jo vykdomos priemonės.

„Visuomenės apklausos nėra pagrindinis mūsų darbo tikslas“, – BBC TV eteryje pareiškė Kubilistano vadovas.

Taigi pirmąją žiemos dieną pasaulis Lietuvoje nušvito aiškumo liepsna: Kubilistanui Lietuvos visuomenė nerūpi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų