Iškart po to prasidėjo montavimo darbai. Liepos 5-ąją įvyks iškilminga monumento atidengimo ceremonija.
„Tai yra stebėtina, kad per tokį trumpą laiką – lygiai šešis mėnesius – pavyko viską įgyvendinti nuo idėjos iki realios skulptūros. Nesu girdėjęs, kad taip rekordiškai greitai būtų pastatyta tokio masto skulptūra, – kalbėjo architektas prof. Jonas Audėjaitis, pabrėždamas ir šio įvykio istorinę reikšmę, – Tai yra brangus praeities simbolis dabarčiai ir ateičiai, kuris liudija tai, jog mes, kaip tauta, išties galime susikalbėti ir būti vieningi.“
Ukrainos sostinėje Kijeve nulietas istorinis tautos simbolis per dvi paras įveikė daugiau kaip 1000 kilometrų kelią per Lenkiją iki Kauno ir penktadienio rytą buvo atvežtas prie Kauno pilies. Jį gabenę ukrainiečiai prisipažino pirmąkart vežę tokį išskirtinį krovinį, kuris taip kaustytų visų aplinkinių dėmesį. Pro šalį važiavę vairuotojai masiškai griebė mobiliuosius telefonus mėgindami įamžinti šią istorinę akimirką.
Ypatingą jausmą Vyčio atvykimas sukėlė ir jo autoriui – nacionalinės premijos laureatui skulptoriui prof. Arūnui Sakalauskui: „Didelis džiaugsmas ir pasitenkinimas, kad šioje vietoje galime tokį kūrinį pastatyti. Toks loterijos bilietas ištraukiamas tik kartą gyvenime.“
Kaune Vytį pasitiko ir skulptorių bei meistrų komanda iš Ukrainos, dirbusi liejant beveik 7 metrų aukščio bronzinį kūrinį. Jie dirbs ir montuojant transportavimui į kelias dalis padalintą skulptūrą bei statant ją ant postamento.
Kauno meras Visvaldas Matijošaitis kviečia visus kauniečius ir Vyčio simboliui neabejingus lietuvius į iškilmingą Laisvės kario skulptūros atidengimo ceremoniją Valstybės dienos išvakarėse.
„Tai yra didžiausia Kauno ir viso pasaulio lietuvių dovana savo šimtmetį švenčiančiai šaliai. Liepos 5-osios vakarą, 18.30 val. visus kviečiu į Kauno pilies kiemą, kur bus oficialiai atidengta Vyčio skulptūra“, – kvietimu į šventę pasidalino V. Matijošaitis.