• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gruodžio 3-7 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Menų instituto ir Politikos mokslų ir diplomatijos instituto studentai drauge su 5 menininkais iš grupės "Laundry" (Didžioji Britanija) ir studentais iš Varšuvos universiteto Lenkų kultūros instituto įgyvendins projektą "Kauno stebuklai".

REKLAMA
REKLAMA

Pasak organizatorių, pagrindinė projekto idėja – naujai pažvelgti į Kauną, atrasti ir užfiksuoti neįprastas, netikėtas, dažnai nepastebimas, bet savitas ir unikalias šio miesto puses. Ką šiame mieste vertina vietiniai gyventojai? Kokios Kauno vietos, žmonės, įvykiai jiems svarbūs? Kas šiame mieste jiems kelia gražiausius prisiminimus, priverčia nusišypsoti? Kas šio miesto gyventojams yra "Kauno stebuklai"?

REKLAMA

Bendraudami su kauniečiais įvairiose aplinkose – darbo vietoje, kavinėje, gatvėje, kieme ar parduotuvėje – projekto dalyviai ieškos itin asmeniškų, privačių vietos "stebuklų". Juk ne tik iš toli matoma Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčia ar atnaujintas Aleksoto tiltas yra kažkuo ypatingi. Tai gali būti emocija, asociacija, kvapas, įspūdis.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmieji projekto "Kauno stebuklai" rezultatai bus pristatyti jau gruodžio 7 d., penktadienį, 18.00 val. VDU klube "Sesija" (S. Daukanto g. 27, Kaunas). Vėliau visi surinkti Kauno stebuklai (juos taip pat galima nominuoti internetiniame puslapyje) bus išleisti atskiru leidiniu. Tai bus ne įprastas, turistams skirtas, o alternatyvus gidas po miestą, kuris leis pažinti Kauną tokį, kokį jį mato ir jaučia čia gyvenantys žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iniciatyvos organizatorius – VDU Menų institutas. "Kauno stebuklai" yra "Leonardo da Vinci" remiamo projekto "ANIMATOR – praktinio kultūros animacijos mokymo ir perkvalifikavimo programa" dalis.

Iš nominacijų, paskelbtų internetiniame puslapyje:

"Mečetės mėnulis – būna momentai, kai saulė šviečia ir pagauna mečetės mėnulį taip, kad beria stebuklingus spindulius per mūsų aplinką".

"Slabodkės gatvelės. Jose iškyla gražuolių moterų, mokytų rabinų, išblyškusių studentų ir raumeningų mėsininkų pasaulio su ožkomis ir smuikininku padebesiuose vizija, kur kasdienybės ankštuma baigiasi šeštadienio prabangoje ir ramybėje, apie ką dar byloja susiglaudę namai siaurose gatvelėse, kaip iš Marko Chagallo".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų