Kaune įsikūręs Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) mini atkūrimo dvidešimties metų jubiliejų.
Ketvirtadienį Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyks iškilmingas VDU Senato posėdis. Per jį garbės daktaro ir garbės profesoriaus regalijos bus įteiktos keturiems iškiliems mokslininkams ir visuomenės veikėjams: Lenkijos laikraščio "Gazeta Wyborcza" vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui, doc. dr. Antanui Kulakauskui, prof. Waldemarui Rezmerui (Valdemarui Rezmeriui), prof. habil. dr. Antanui Tylai.
Renginyje dalyvaus VDU Atkūrimo tarybos ir Atkuriamojo senato nariai, prezidentas Valdas Adamkus, ministrai, įvairių šalių ambasadoriai, bažnyčios hierarchai, universiteto bendruomenė.
Vakare universiteto didžiojoje salėje bendruomenei ir svečiams bus pristatyta oratorija "Sutvėrimas", kurią universiteto menų kolektyvai skiria VDU dvidešimtmečiui bei Lietuvos tūkstantmečiui. Renginio metu taip pat bus įteiktos universiteto vardo garbės stipendijos studentams ir rektoriaus padėkos.
"Per du dešimtmečius beveik iš nieko buvo sukurtas toks universitetas, kokį matome dabar: modernus, turintis didelį studijų programų skaičių, kvalifikuotų dėstytojų, gausų studentijos būrį. Šiandien jis žinomas ir pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje - galime tuo džiaugtis ir didžiuotis", - pranešime spaudai cituojamas VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.
VDU save vadina viena liberaliausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje. Jis tęsia 1922 m. Kaune įkurto Lietuvos universiteto misiją.
1930 m., minint kunigaikščio Vytauto Didžiojo 500 metų mirties sukaktį, Lietuvos universitetui Kaune buvo suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto vardas.
1989 m. VDU buvo atkurtas bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis. Tuo metu jis tapo pirmąja autonomiška aukštąja mokykla.
Šiuo metu aukštojoje mokykloje veikia dešimt fakultetų: Humanitarinių mokslų, Ekonomikos ir vadybos, Informatikos, Gamtos mokslų, Socialinių mokslų, Katalikų teologijos, Menų, Socialinės gerovės, Politikos mokslų ir diplomatijos bei Teisės.
VDU stojantiesiems siūlo rinktis iš 26 bakalauro, 45 magistrantūros bei 11 tęstinių studijų programų. Taip pat priimama į vientisąsias teisės studijas, 17 mokslo krypčių doktorantūrą. VDU akademinė bendruomenė - tai daugiau nei 9000 studentų, 550 dėstytojų ir mokslininkų, 20 tūkst. absolventų (po 1989 m.).