• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

1930 metai buvo ypatingi Lietuvoje. Visi metai buvo pavadinti Vytauto Didžiojo metais ir skirti prisiminti ir pagerbti Didįjį Lietuvos kunigaikštį Vytautą už jo nuopelnus Lietuvai, stiprinant ir garsinant jos galybę, už siekį suteikti Lietuvai karalystės rangą.

REKLAMA
REKLAMA

Šie metai buvo neatsitiktinai pasirinkti, nes kaip tik tada sukako 500 metų nuo Vytauto Didžiojo mirties. Visoje Lietuvoje gausu buvo renginių, iškilmių. Vienas pagrindinių renginių buvo labai plačiai išreklamuota, aprašyta Vytauto paveikslo kelionė po Lietuvą. Ši šventė neaplenkė ir Biržų krašto.

REKLAMA

Biržų apskrityje Vytauto paveikslas prabuvo net tris dienas - 1930 08 03 - 05. Paveikslas iš pradžių sutiktas apskrities pakraštyje ties Degėsių kaimu, vėliau sekė iškilmės Vaškų miestelyje, Saločiuose. Pakeliui paveikslas entuziastingai sutinkamas ir kaimuose. Saločiuose paveikslas „pernakvojo“ ir kitą dieną sekė kelionė į Biržus.

REKLAMA
REKLAMA

Gražiai sutinkamas kaimuose, Vytauto Didžiojo paveikslas po pietų pasiekia ir Biržus, kur įvyksta didžiulis mitingas. Kalba miesto burmistras P.Klybas ir Vytauto Didžiojo apskrities Komiteto pirmininkas A.Juška. Miesto gatvėmis portretą lydi tūkstantinė minia.

Mieste įvairių organizacijų ir gyventojų Vytautui buvo paruošti aštuoni garbės vartai., atvaizdas buvo priimtas katalikų ir evangelikų reformatų bažnyčiose. Vėliau portretas buvo nuneštas į tradicinę įvairių švenčių vietą - piliakalnį, kur miesto estradoje buvo „apnakvydintas“ ir saugomas garbės sargybos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Degė laužai, žmonės linksminosi, vakarą nutvieskė fejerverkai. Miestas buvo papuoštas vėliavomis, įvairios organizacijos, įstaigos irgi pasiruošė šventei.

Rugpjūčio 5 dieną iš ryto Vytauto Didžiojo portretas automobiliu išvežtas į Pabiržę ir toliau per Pasvalį į Panevėžį. Jį į kelionę palydėjo vėl gausiai susirinkę biržiečiai ir varpų garsai. Buvo surengta graži, tautiška, patriotinė šventė, kurią dar ilgai atsiminė miestiečiai.

Antanas Seibutis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų