• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generalinio policijos komisaro Vytauto Grigaravičiaus nušalinimas yra išbandymas Lietuvos demokratinei santvarkai, teigia opozicinės Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) lyderis Vytautas Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

"Generalinio policijos komisaro staigus ir beatodairiškas atleidimas, numatytas ir turėjęs įvykti praėjusią savaitę, užlūžo ir pavirto daug svarbesniu įvykiu. Jis pasireiškė kaip Lietuvos demokratinės konstitucinės valdžių sąrangos patikrinimas ir esamų jėgų kokybės pasitikrinimas", - pirmadienį (04.14) išplatintame pareiškime teigia Seimo narys V. Landsbergis.

REKLAMA

Konservatorių lyderio nuomone, "vykdomosios valdžios triumviratas - prezidentas, ministras pirmininkas ir vidaus reikalų ministras jau susitarė ir sumušė rankomis, ką iškart padarys aukščiausioji valdžia, tačiau Seimas pasakė kitaip".

"Seimas aiškiai pasirodė artimesnis piliečių visuomenei, kylančiai protestuoti, ir diktatoriškai kalbėjusi vykdomoji valdžia krūptelėjo ir atsitraukė. Lietuva tebėra parlamentinė respublika. Koks Seimas - toks, bet vis dėlto Seimas", - mano V. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Skandalas dėl galimo duomenų rinkimo apie aukščiausius šalies vadovus ir vidaus reikalų sistemos pareigūnus kilo praėjusią savaitę, vidaus reikalų ministrui Juozui Bernatoniui viešai pareiškus, kad tai buvo daroma su policijos generalinio komisaro V. Grigaravičiaus žinia.

V. Grigaravičius šį kaltinimą kategoriškai atmetė, tačiau premjeras ir vidaus reikalų ministras pasisakė už policijos generalinio komisaro pakeitimą. Vyriausybės sprendimas atidėtas iki to laiko, kai kaltinimų komisarui pagrįstumą ištirs specialiai sudaryta parlamentinė komisija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Grigaravičiaus nušalinimas sukėlė nemažą atgarsį visuomenėje. Šeštadienį Vilniuje prie Prezidentūros į nesankcionuotą akciją susirinkę keli tūkstančiai žmonių, be kita ko, reikalavo grąžinti V. Grigaravičių į generalinio komisaro pareigas.

REKLAMA

Anot konservatorių lyderio, "Lietuvos demokratija dar funkcionuoja, dar nėra visai valdoma iš dviejų įstaigų Vilniaus aikštėse".

"Atrodo, kad visuomenė ima busti, ir gandai, neva ji pasiilgo tvirtos komunistų rankos, nėra labai pagrįsti. Ji kaip tik nenori valdžios savivalės, nes nuo to kenčia ir valdininkų biuruose, ir teismuose. O savivalė įsiviešpataus, jeigu ir Seimas taps valdomas, kiekvieną būsimą seimūną tampant už "atšaukimo" dirželio iš kokių nors Kėdainių. Išsigelbėjimas - naujas demokratinis sąjūdis Lietuvoje ir demokratijų sąjunga, Europos Sąjunga", - teigia V. Landsbergis.

Apie šį skandalą pirmadienį 11 valandą Prezidentūroje kalbėsis prezidentas Rolandas Paksas, Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir premjeras Algirdas Brazauskas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų