Apeliacinis teismas trečiadienį nuteisė visus kaltinamuosius koncerno „MG Grupė“ (anksčiau vadinosi „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje, daliai jų skirtos realios laisvės atėmimo bausmės.
Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai skirtos atitinkamai beveik 377 tūkst. ir daugiau nei 301 tūkst. eurų baudos.
„Pirmas įspūdis yra tai, kad iš tikrųjų Lietuvoje turime tam tikrą teisingumo atstatymą, nes pirmosios instancijos teismo sprendimas, kai visi asmenys buvo išteisinti, tikrai sukėlė nusivylimo bangą ir netikėjimo teismine valdžia, – BNS sakė politikas. – Šitas sprendimas, kai prokurorams pavyko įrodyti tuos kaltinimus, kuriuos jie pateikė tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, mano galva, yra teisingas ir tai yra tam tikras teisingumo atstatymas.“
Kalbėdamas apie nuosprendį koalicijos partneriams, A. Vyšniauskas atkreipė dėmesį, kad „politikoje pirmiausia veikia asmenys“, o Liberalų sąjūdis po juos supurčiusio korupcijos skandalo atsinaujino, dauguma šiuo metu Seime esančių liberalų į aktyvią politiką įsitraukė jau po 2015 metų.
„Ta pati Viktorija Čmilytė-Nielsen tik 2015 metais atėjo į Seimą ir tai yra partijos atsinaujinimo po to skandalo, kuris juos iš tikrųjų seka praktiškai trečia kadencija, veidas“, – sakė konservatorius, kalbėdamas apie Seimo pirmininkę ir Liberalų sąjūdžio lyderę.
„Kadangi nė vienas fizinis asmuo iš Liberalų sąjūdžio nėra kaip nors inkriminuotas, nuteistas ir pareikštos kažkokios tai problemos, darbui tai nepakenks, tačiau, be abejo, Liberalų sąjūdžiui kaip politinei partijai tai nebus pats lengviausias laikas, nebus pati lengviausia kova ateinanti“, – sakė parlamentaras.
A. Vyšniauskas teigė, kad greičiausiai koalicijoje bus „diskusijų ir aptarimų, kaip vertinti šitą situaciją“, jis vylėsi, kad savo poziciją išsakys ir patys koalicijos partneriai.
„Manau, kad dabartiniam darbui Seime pagrindinis kriterijus ir įtaką darantis faktorius yra būsimi rinkimai, ir faktas, kad šita situacija keičia rinkimų dinamiką: tiek Liberalų sąjūdžiui, tiek Darbo partijai tikrai nebus lengva. Gali būti įtakos kažkokioms darbinėms aplinkybėms ar kažkam – aš to tikrai neslėpsiu, tačiau, kad reikėtų dabar kažkaip sėsti, specifiškai apmąstyti, kažką aiškintis – ką čia aiškinsiesi? Visi žino, kad Liberalų sąjūdis turi šitą problemą, ateinančią nuo 2015 metų“, – kalbėjo konservatorius.
„Jie buvo išrinkti, žmonės už juos balsavo, yra valdančioji koalicija. Valdančiajai koalicijai nuo pat kadencijos pradžios šita problema niekada nekenkė, ned mes kalbame apie reformas, apie darbas, apie kitus dalykus, bet faktas, kad yra labai nemaloni situacija“, – sakė jis.
Buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui apeliacinės instancijos teismo sprendimu skirti šešeri metai laisvės atėmimo ir beveik 19 tūkst. eurų bauda, buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui – pusšeštų metų laisvės atėmimo.
Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys taip pat pripažintas kaltu, jam skirti ketveri metai ir šeši mėnesiai laisvės atėmimo.
Buvusiems liberalams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui skirtos atitinkamai beveik 19 tūkst. ir daugiau nei 15 tūkst. eurų baudos. G. Steponavičius buvo nuteistas dėl piktnaudžiavimo, nesant kyšininkavimo požymių.
Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja iš karto, paskelbimo dieną, bet dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Apie byloje vykdomas kratas ir sulaikymus teisėsauga pranešė 2016-ųjų gegužės 12-ąją.
Tądien E. Masiulis paskelbė atsistatydinantis iš partijos pirmininko pareigų ir Seimo. Bylos duomenimis, iš viso per kratas 2016 metų gegužę pas tuometinį Liberalą sąjūdžio lyderį E. Masiulį rasta 242,4 tūkst. eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1,6 tūkst. JAV dolerių.
Prieš daugiau nei septynerius metus pradėta byla palaidojo politikų karjeras ir Liberalų sąjūdžio galimybes 2016-aisiais iškovoti pergalę Seimo rinkimuose.