Kadangi minėtomis ligomis paprastai serga jaunos mergaitės ir paauglės, vyrai linkę nesutikti turintys šią problemą. Dėl vyrų problemų medicinos ekspertai kaltina visuotinai priimtą modelio įvaizdį: pūpsančius bicepsus ir raumeningą pilvuką.
Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnyba atskleidė, kad vyrų, turinčių valgymo sutrikimų, skaičius padidėjo bene 66% per praėjusį dešimtmetį. Viena labdaros organizacijos atstovė teigė, kad tokį pakilimą galėjo paskatinti „tobulo“ kūno reklamavimas ir drąsinimas siekti idealių kūno linijų.
Ji kalbėjo: „Aukos paprastai negali atsikratyti minties apie savo kūno svorį, suvartojamo maisto bei kalorijų kiekį. Treniruotės yra pagrindinis veiksnys, lemiantis vyrų valgymo sutrikimus. Jie pradeda treniruotis kiekvieną dieną ir susidaro iškreiptas gyvenimo tiesas.“
„Vėliau prasideda valgymo sutrikimai. Šiais laikais vyrai, ne ką mažiau nei moterys, spaudžiami dėl idealių kūno formų. Skatinama mesti riebalus ir siekti raumeningos figūros, kuri yra viešai reklamuojama bei vaizduojama nuotraukose, – priduria ji. – Deja, tokios, neva, sveiko kūno formos gali sukelti daug sveikatos sutrikimų.“
Nors bulimija susergama tris kartus dažniau nei anoreksija, ją diagnozuoti yra kur kas sunkiau, nes auka nepraranda tiek daug svorio.
„Svarbu, kad šeimos gydytojai žinotų šį faktą ir rimčiau atsižvelgtų į šiomis dienomis vis dažniau pasitaikančias valgymo sutrikimų problemas. Jiems paprastai sunku pastebėti šias ligas lydinčius simptomus ir diagnozuoti vyrą sergant anoreksija ar bulimija. Taip atsitinka todėl, kad vyrai nelinkę pripažinti turintys problemų.“
„Tai pat tai gali lemti nusistovėjusi nuostata, kad minėtomis ligomis paprastai serga tik paauglės. Vis dėlto tokie valgymo sutrikimai gali privesti prie rimtų psichologinių ir mirtinai pavojingų ligų.“
Skaičiuojama, kad šiuo metu Jungtinėje Karalystėje kas penkta anoreksijos auka yra vyras. Kadangi išvados daromos remiantis tik ligoninės pacientų įrašais, sveikatos departamentui sunku nurodyti tikslų aukų skaičių Anglijoje ir nustatyti realų problemos mastą.
Benas Porteris (20) iš Kento serga anoreksija ir bulimija nuo keturiolikos metų. Jo sveikatos būklė pablogėjo svoriui nukritus iki 44 kg. BBC žinioms jis kalbėjo: „Nesupratau, ką tuo metu sau dariau, buvau tarsi apsėstas dėl savo kūno formų. Norėjau turėti tobulą kūną, bet gavosi priešingai.“