Prie Vyriausybės rūmų antradienį susirinkę Elektrėnų savivaldybės gyventojai protestavo prieš Kazokiškių sąvartyno plėtimą, reikalavo, kad Aplinkos ministerijos (AM) valdininkai vykdytų su atliekų utilizavimu susijusius įsipareigojimus. Protesto metu Vyriausybės atstovams buvo įteikti maišai su komunalinėmis atliekomis iš Kazokiškių sąvartyno.
Iniciatyvinės grupės „Elektrėnai –ne Vilniaus sąvartynas" mitingo „Šiukšlės grįžta namo" dalyviai, nešini plakatais „Ginkite Elektrėnų sav. gyventojų interesus", „Civilizuotoje šalyje šiukšlės tampa energija", „Neverskite mūsų sąvartyno gyventojais" ragino Vyriausybės atstovus atkreipti dėmesį į Vilniaus komunalinių atliekų utilizavimo problemą.
Pasak daugiau kaip 3 tūkstančių palaikytojų turinčios iniciatyvinės grupės vadovo Dano Dambrausko, Elektrėnų savivaldybės gyventojai kvėpuoja užterštu oru, kuris atkeliauja iš Kazokiškių sąvartyno,
„Reikalaujame Vyriausybės atstovų priversti Aplinkos ministerijos valdininkus pradėti dirbti. Šios ministerijos pareigūnai, nesprendžiantys problemų, Vilniaus šiukšlėmis teršia mūsų kiemą –verčia Elektrėnus kvėpuoti ne švariu oru, o Kazokiškių sąvartyno dvoku", – teigė D. Dambrauskas.
Anot jo, būtent Aplinkos ministerijos pareigūnai turi prisiimti atsakomybę už sąvartyno plėtrą ir vykdyti Nacionalinėje energetikos strategijoje duotus įsipareigojimus. Šiuo metu Vilniaus komunalinių atliekų srautas į Kazokiškes auga dėl laiku nepastatytos atliekų jėgainės sostinėje.
„Jėgainės įrengimas Nacionalinėje energetikos strategijoje numatytas dar šiais metais, tačiau statybos darbai net nepradėti. Atlikti tyrimai rodo, kad jėgainė radikaliai sumažintų sąvartynuose laidojamų ir aplinką teršiančių atliekų kiekį, tačiau valdininkams tai –nė motais", –teigė D. Dambrauskas.
Iniciatyvinė grupė „Elektrėnai –ne Vilniaus sąvartynas" aktyvių veiksmų ėmėsi rugpjūčio pabaigoje, kai Vilniuje prie Aplinkos ministerijos ir Prezidentūros buvo surengta pirmoji simbolinė akcija „Šiukšlės grįžta namo". Elektrėnų gyventojai neveikliems atsakingų valstybės institucijų pareigūnams kartu su atliekomis įteikė daugiau nei 3 tūkst. gyventojų parašų, raginančių spręsti Vilniaus taršos problemas.