Vyriausybei pateiktame dokumento projekte brėžiama LŠS strategija artėjantiems dešimčiai metų, formuojant aiškią veiklos viziją ir misiją, pagrindines darbo kryptis.
Organizacijos vizija – patriotiška, savarankiška, sukarinta organizacija, vienijanti ne mažiau kaip 50 tūkst. piliečių. Keliami tikslai, jog šauliai turėtų veikti kaip kariuomenės ir visuomenės pilietinio pasipriešinimo agresijai jungiamoji grandis, integruota į valstybės gynybą, krizių valdymo ir civilinės saugos sistemą, o taikos metu – vykdanti edukacinę veiklą.
Šauliams keliama misija – „telkti ir įgalinti skirtingų pažiūrų, religinių įsitikinimų ir įvairaus amžiaus grupių piliečius aktyviai ir efektyviai prisidėti prie atsparios priešiškai įtakai visuomenės kūrimo“. Taip pat LŠS turėtų prisidėti prie valstybės gynybinės galios didinimo, viešojo saugumo stiprinimo, pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo.
Siekiant įgyvendinti LŠS viziją ir misiją, strategijoje išskiriamos trys esminės veiklos kryptys – organizacijos stiprinimas ir plėtra, valstybės gynybos ir krizių valdymo, civilinės saugos stiprinimas bei visuomenės atsparumo ir valios priešintis didinimas.
„Organizacijos stiprinimas ir plėtra bus pasiekta pritraukiant naujus LŠS narius, didinant jų skaičių, siekiant tvaraus LŠS aprūpinimo administraciniais, logistiniais ir žmogiškaisiais ištekliais, keliant organizacijos narių kompetenciją ir steigiant naujus struktūrinius vienetus ir Lietuvoje, ir kitose pasaulio šalyse“, – rašoma LŠS veiklos strategijos projekte.
Numatomi tiek struktūriniai pokyčiai, tiek organizacijos tinklo plėtra, tinkamas šaulių aprūpinimas reikiama ekipuote ir įranga, bepiločių orlaivių pajėgumo vystymas.
Siekiant plėsti organizacijos narių gretas, planuojama formuoti naujus suaugusiųjų šaulių vienetus ir iki 2035 m. turėti 2 tūkst. šaulių, atliekančių tarnybą koviniuose būriuose, 10 tūkst. šaulių, tarnaujančių komendantiniuose vienetuose, ir 18 tūkst. neginkluoto pasipriešinimo šaulių.
Tuo metu siekiant prisidėti prie valstybės gynybos, krizių valdymo ir civilinės saugos stiprinimo, šauliai bus rengiami ginkluotam ir neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui, parengiant atitinkamus LŠS narių paramos ginkluotosioms pajėgoms planus. Taip pat planuojamos pratybos, mokymai.
Galiausiai, piliečių atsparumo ir valios priešintis stiprinimo kryptis bus pasiekta „stiprinant visuomenės gebėjimus atpažinti priešišką veiklą, skatinant patriotiškumą, ugdant pilietišką jaunimą ir stiprinant visuomenės pasiryžimą prisidėti prie valstybės gynybos“.
Ateinančio dešimtmečio strategijai kovo 6 d. pritarė LŠS veiklos koordinavimo taryba.
Vyriausybei pritarus strategijos projektui, jis bus tvirtinamas LŠS suvažiavime.
2023 m. pabaigoje, LŠS priklausė beveik 9 tūkst. šaulių, organizacija vienija daugiau kaip 5,5 tūkst. jaunųjų šaulių ir 700 siekiančiųjų jais tapti.