• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjero Gedimino Kirkilo pomėgis organizuoti Socialdemokratų partijos susitikimus Vyriausybės rūmuose užkliuvo etikos sargams.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau premjerui tai nė motais: dar užvakar su savo partijos bičiuliais čia jis svarstė, kaip socialdemokratai atšvęs Tarptautinę darbo dieną, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Teks pasiaiškinti

Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija įvertins premjero veiksmus dėl Vyriausybės posėdžių salės patalpų panaudojimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyrių pirmininkų susirinkimui. Tačiau etikos sargams užkliuvęs susirinkimas toli gražu ne vienintelis - LSDP prezidiumo susitikimai Vyriausybės posėdžių salėje jau tampa tradicija.

REKLAMA
REKLAMA

„Nereikėtų maišyti politikos su valstybės tarnyba. Suprantu, kad premjeras labai užsiėmęs, bet partinius reikalus reikia spręsti ne ten“, „Respublikai“ vakar sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Manfredas Žymantas.

Sausio viduryje „Respublika“ pirmoji pranešė, kad darbo dienos viduryje premjeras nerado kitos vietos partiniams reikalams tvarkyti ir pasirinko Vyriausybės posėdžių salę, nors centrinė LSDP būstinė yra per kelis šimtus metrų nuo Vyriausybės rūmų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G.Kirkilas sprendimą sukviesti savo partijos kolegas į Vyriausybės posėdžių salę aiškino tuo, kad tai jam esą labai patogu. „Nematau (problemos - red. past.). Partijos reikalai yra valstybės reikalai šiuo atveju“, - tuomet sakė G.Kirkilas.

REKLAMA

KT nutarimas - ne įsakymas

Tačiau etikos sargų tokie G.Kirkilo paaiškinimai neįtikino. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), išnagrinėjusi LSDP susitikimo aplinkybes ir Konstitucinio Teismo (KT) poziciją, pavedė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai pagal kompetenciją įvertinti, ar premjero elgesys atitinka Valstybės politikų elgesio kodekso reikalavimus.

REKLAMA

KT nutarime konstatuota, kad „pagal Konstituciją valstybės tarnybos teikiamos galimybės negali būti naudojamos politinei veiklai. Valstybės tarnautojai neturi teikti kokių nors pirmenybių kuriems nors asmenims dėl jų politinių, moralinių, religinių ar kitokių pažiūrų, įsitikinimų ar veiklos arba kitokio jų statuso. Priešingu atveju būtų nukrypstama ir nuo konstitucinio visų asmenų lygiateisiškumo principo, draudžiančio asmenų diskriminaciją ar privilegijų jiems teikimą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Valstybės tarnybos teikiamos galimybės negali būti naudojamos asmeniniam pasipelnymui ar politinei veiklai“, - nurodo KT.

Salė nieko nekainuoja

Premjeras, nors ir buvo gavęs VTEK raštą su KT nutarimo ištraukomis dar prieš kelis mėnesius, tačiau iki šiol neatsisako Vyriausybės rūmuose rengti partinius susibūrimus. Vienas pastarųjų tokių susitikimų - užvakar vykęs LSDP prezidiumo posėdis. Jame, beje, buvo aptariamas partijos pasiruošimas Tarptautinės darbo dienos šventei.

REKLAMA

Už Vyriausybės posėdžių salės nuomą socialdemokratai nesumoka nė cento. Už panašios salės nuomą šalimais Vyriausybės įsikūrusiame viešbutyje tektų pakloti nuo 350 iki 1000 litų.

„Niekam netrukdo“

„Kodėl jis negalėtų to daryti? Jie po darbo aptarinėja ir niekam netrukdo. Taigi nebuvo, kad partijos prezidiumas vyksta viduryje darbo dienos ir trukdo kažkam užimti salę. Nematau čia nieko blogo. O Jūs matote ką nors blogo? Kas čia keisto? Tiesiog reikalinga patalpa ir čia yra laisva. Kodėl ja nepasinaudoti? Už tokius dalykus reikia mokėti? Nebūkite juokingi“, - premjerą teisino jo atstovė spaudai Nemira Pumprickaitė.

Sergejus TICHOMIROVAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų