Grupė nevyriausybinių organizacijų ragino Seimą ir Vyriausybę atsisakyti ketinimų panaikinti Valstybinę tabako ir alkoholio tarnybą (VTAKT) ir teigia, jog tokie planai gali būti paaiškinami tik korupciniais alkoholio ir tabako gamybos bendrovių interesais.
"Tarnybos naikinimas reikštų, kad Vyriausybė ir toliau ignoruoja savo pačios patvirtintas programas ir įsipareigojimus, o alkoholio kontrolės silpninimas bandant taupyti panaikinus naudingai dirbančią instituciją, kai Lietuva pirmauja Europoje pagal alkoholio suvartojimą bei pagal žmonių sveikatai ir šalies ūkiui jo daromą žalą, atrodo absurdiškas ir gali būti paaiškinamas tiktai korupcija", - teigiama Seimo nariams, premjerui bei Seimo kontrolieriams išplatintame kreipimesi.
Jį pasirašė Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos, Lietuvos blaivybės fondo tarybos, organizacijos "Tėvai prieš narkotikus", Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjungos "Žingsnis" ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Kreipimesi pažymima, kad VTAKT panaikinimo gali siekti tabako ir alkoholio gamybos bendrovės.
"Prašome Vyriausybės nenuolaidžiauti antivalstybinę veiklą vykdančioms verslo grupėms ir nedelsiant atsisakyti iniciatyvos naikinti Valstybinę tabako ir alkoholio kontrolės tarnybą. Matant, kad Lietuvoje alkoholio vartojimas ir jo sukeltos pasekmės jau pradėjo kelti grėsmę žmogaus teisėms ir nacionaliniam saugumui, VTAKT turėtų būti ne naikinama, o stiprinama", - teigia nevyriausybininkai.
Apie VTAKT prie Vyriausybės likvidavimą sausio viduryje kalbėta neformaliame valdančiosios koalicijos partijų lyderių susitikime.
Kaip BNS tuomet pasakojo premjeras, biurokratiją mažinančiai "Saulėlydžio komisijai" yra pateiktas pasiūlymas naikinti VTAKT.
Anot Vyriausybės vadovo, tarp valdančiosios koalicijos partijos lyderių egzistuoja politinė valia mažinti biurokratiją.
VTAKT naikinti siūlo ir ūkio ministras Vytas Navickas. Pasak jo, šią tarnybą visos verslo organizacijos vertina negatyviai. Jos neefektyvumą esą įrodė ir Ūkio ministerijos ekspertai.
VTAKT panaikinti prieš metus bandė ir Seimas, tačiau nesugebėjo priimti jokio sprendimo tarnybos panaikinimo arba reorganizavimo. Manoma, kad tarnybą apgynė buvęs premjeras Algirdas Brazauskas.