• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė posėdyje trečiadienį patvirtino Teisingumo ministerijos parengtą 2009-2012 metų visuomenės teisinio švietimo programą, kuria siekiama toliau plėtoti gyventojų žinias apie jų teises ir pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, programos tikslas - užtikrinti, kad šalies gyventojai geriau prisitaikytų prie teisinės sistemos, besikeičiančių arba naujų teisės normų, kad geriau žinotų savo teises, laisves ir pareigas. Programa siekiama, kad daugėtų žmonių, įgijusių pakankamai teisinių žinių ir gebėjimų.

REKLAMA

Programą ketinama įgyvendinti atsižvelgiant į skirtingų visuomenės socialinių grupių poreikius, ypač vaikų, jaunimo ir tų suaugusiųjų, kuriems trūksta elementarių teisinių žinių. Didelis dėmesys būtų skiriamas ir pilietinei iniciatyvai bei savišvietai skatinti.

Programa į visuomenės teisinio švietimo sistemą, pasak pranešimo, įtrauks valstybės ir savivaldybių institucijas, nevalstybinės organizacijas bei teisininkus rengiančias aukštąsias mokyklas. Bendradarbiaujant su jomis planuojama vykdyti visuomenės teisinio švietimo projektus, kuriuose būtų teikiamos nuolatinės teisinės konsultacijos, sudaromos galimybės daugiau sužinoti apie teisinės sistemos ypatumus, konkrečią teisės sritį.

REKLAMA
REKLAMA

Teisinė informacija taip pat bus skleidžiama organizuojant informacines kampanijas, konferencijas, steigiant informacinius centrus šalies regionuose.

Programoje, anot pranešimo, taip pat dalyvaus Švietimo ir mokslo ministerija: leis vadovėlius, parengs tęstinių studijų teisės pagrindų mokantiems pedagogams ir teisės pagrindų mokymo bendrojo lavinimo mokyklose programas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visuomenės teisinio švietimo programoje numatyta kasmet vykdyti stebėseną, tikslinant labiausiai teisinių žinių stokojančias visuomenės grupes, nustatant prioritetinės informavimo sritis.

Pranešime teigiama, kad šiuo metu įgyvendinamos 2004-2008 metų Visuomenės teisinio švietimo programos pagrindinis tikslas yra sukurti visuomenės teisinio švietimo sistemą. Naujoji programa būtų skirta šios sistemos tęstinumui užtikrinti.

REKLAMA

TM Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Kęstutis Saldžiūnas trečiadienį BNS sakė, kad programos rengėjai prašo 765 tūkst. litų kasmet. 2004-2008 m. programa kainavo 760 tūkst. litų per metus.

Jo teigimu, šiuo metu vykdoma programa bendradarbiavo su nevalstybinėmis organizacijomis, Žinių radijumi, Vilniaus universiteto teisės fakultetu, žmogaus teisių organizacijomis ir kitais.

REKLAMA

„Skelbsime konkursą pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, ir geriausius projektus atrinksime“ , - kalbėjo K.Saldžiūnas, paklaustas dėl būsimų programos partnerių. Po to pridūrė, kad tikisi sulaukti dėmesio iš Mykolo Romerio universiteto.

Anot K.Saldžiūno, projektus atrinks komisija, sudaryta ne tik iš TM, kad būtų pasiektas kuo didesnis skaidrumas ir nešališkumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2004-2008 metų programos rezultatus TM atstovas komentavo viltingai.

„Tikimės, kad žmonių teisinis švietimas padidėjo. Praėjusių metų pabaigoje tam suorganizavome gyventojų apklausą, šiais metais vėl organizuosime, ir tada galėsime palyginti rezultatus. Turėtų didėti (gyventojų žinios - BNS)“ , - pasakojo K.Saldžiūnas.

Visuomenės teisinis švietimas apima teisinės sąmonės ugdymą, teisinės informacijos teikimą ir teisinį konsultavimą, yra glaudžiai susijęs su žmogaus teisių ir laisvių apsauga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų