Neradus priežasčių nutraukti "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJL) privatizavimo konkursą, jis bus tęsiamas toliau teisės aktų nustatyta tvarka. Taip uždarame posėdyje trečiadienį nutarė Vyriausybė, susipažinusi su jai pateiktais duomenimis.
"Vyriausybė nenagrinėjo klausimo dėl konkurso dalyvių patikimumo ar nepatikimumo. Ji tik peržiūrėjo tą informaciją, kuri buvo pateikta Valstybės turto fondo. Turto fondas siūlė stabdyti visą konkursą, tačiau, atsižvelgiant į pateiktus duomenis, konkurso stabdyti nerasta priežasčių ir pasiūlyta jį tęsti", - po Vyriausybės posėdžio teigė premjero patarėjas Saulius Spėčius.
Pasak jo, tęsdamas LJL privatizavimo konkursą, Valstybės turto fondas turės vertinti jo dalyvių patikimumą ir vykdyti kitas konkurso nuostatuose numatytas procedūras: išaiškinti nugalėtoją ir pradėti su juo derybas.
Neoficialiomis Eltos žiniomis, Valstybės turto fondas greičiausiai kreipsis į atitinkamas tarnybas, prašydamas informacijos apie potencialius LJL pirkėjus ir, ja remdamasis, priims tolesnius sprendimus. Manoma, kad papildomi duomenys gali būti surinkti apytiksliai per dvi savaites.
Į kontrolinį 66,66 proc. LJL akcijų paketą pretenduoja trys subjektai - Danijos "Trident Marine", Danijos "Rederiet Fabricius" ir Norvegijos "Continental Ship Management" konsorciumas bei dabartinio LJL vadovo Vytauto Vismanto vadovaujamas konsorciumas, į kurį dar įeina konsultacinė bendrovė "Prime Investment" bei prekybos kompanija "Sanitex".
"Trident Marine" už laivininkystės akcijas pasiūlė aukščiausią 33 mln. litų kainą ir jokių investicijų, Skandinavijos konsorciumas - 22,1 mln. litų kainą ir 40 mln. JAV dolerių investicijas, o vietiniai verslininkai - minimalią 20,09 mln. litų kainą ir jokių investicijų. Neoficialiomis žiniomis, abejonių dėl patikimumo sukėlė aukščiausią kainą už kontrolinį LJL akcijų paketą pasiūliusi kompanija.
Įsteigta reorganizavus senąją "Lisco", LJL yra viena didžiausių šalies laivybos įmonių, eksploatuojanti trampinių laivų laivyną. Įstatinis LJL kapitalas sudaro 200,901 mln. litų, 6,74 proc. jos akcijų šiemet buvo išdalyta Lietuvos piliečiams kaip kompensacija už negrąžintą nekilnojamąjį turtą.
BNS