Baimindamasi neigiamos visuomenės reakcijos Vyriausybė delsia priimti sprendimą dėl Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) privatizavimo.
Prieš kelerius metus buvo susidomėjusių šia bendrove, tačiau tuomet potencialus pirkėjas už ją tepasiūlė 8 mln. litų. Menka suma ir galimas žmonių nepasitenkinimas dėl Vilniaus televizijos bokšto, tapusio laisvės bei nepriklausomybės simboliu, pardavimo sulaiko politikus nuo galutinio sprendimo.
"Televizijos bokšto privatizavimas? Tai tik gandai", - taip praėjusią savaitę į Eltos klausimą, kada numatoma privatizuoti LRTC, atsakė Premjeras Algirdas Brazauskas.Į klausimą, kodėl delsiama privatizuoti LRTC, negalėjo atsakyti ir bendrovės stebėtojų tarybos pirmininkas, Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis.
Tuo tarpu kai kurie ekspertai užsimena, kad privačių investicijų injekcijos sulaukęs centras galėtų tapti realiu konkurentu "Lietuvos telekomui". LRTC planuoja per ateinančius porą metų sukurti visą Lietuvą apimantį telekomunikacijų paslaugų teikimo tinklą.
"Interneto teikimo srityje centras gali būti stiprus konkurentas", - pripažįsta ir A. Mačiulis.
Naujausios radijo perdavimo technologijos šiuo metu leidžia LRTC pasiūlyti kokybiškas bevielio interneto ir duomenų perdavimo paslaugas "Erdvės" didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Tuo tarpu telekomunikacijų bendrovės "Tele2" komercijos direktorius Pranas Kuisys atmeta tokias prielaidas. Jo nuomone, LRTC delsiama privatizuoti, kadangi bendrovė yra strateginis objektas, o verslininkai nemato galimybių atsipirkti investicijoms.
"Centras neturi priėjimo prie galutinio vartotojo. Tam reikalingos nemažos investicijos. O kadangi investuotojai nemato didelių verslo perspektyvų ir investicijų atsipirkimo - nėra poreikio ir LRTC privatizuoti", - įsitikinęs P. Kuisys.
1997 metais Lietuvos radijo ir televizijos centras buvo reorganizuotas iš valstybinės įmonės į akcinę bendrovę. Dar po metų tuometinės Ryšių ir informatikos ministerijos siūlymu įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą su sąlyga, kad gali būti privatizuotas tik po to, kai privatizavimo programai pritars Vyriausybė.
Lietuvos radijo ir televizijos centro įstatinis kapitalas viršija 60 mln. litų. Visas centro akcijas valdo valstybė.
Telekomunikacijų paslaugas teikiančio AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) pajamos per devynis praėjusių metų mėnesius, palyginti su 2002 metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo 3 proc., iki 25,87 mln. litų. 2003 metais buvo prognozuojama uždirbti maždaug 5,4 mln. litų pelno. Į skaitmenines telekomunikacijas per praėjusius metus buvo investuota apie 12 mln. litų.
LRTC tinklais transliuojamos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos, LNK ir TV3 televizijų bei kitų transliuotojų radijo programos.
ELTA