Pavyzdžiui, vyras, kuris nukrito nuo kopėčių ir, jo nelaimei, nusileido užpakaliu ant sodo nykštuko. Arba vyras, kuris užmigo siurbdamas ir siurblys įtraukė jo varpą. Na, šios istorijos prasidėjo ne tik interneto amžiuje. Rastoje 1849 m. atvejo ataskaitoje pasakojama apie jauną vyrą, kurio varpa įstrigo butelyje keistomis aplinkybėmis.
„Prieš keletą mėnesių mane skubiai iškvietė jaunas džentelmenas, kurio būklė buvo pati juokingiausia, tačiau labai skausminga“, – tuomet rašė Bostono medicinos ir chirurgijos žurnale paskelbtos ataskaitos autorius.
„Apžiūrėjęs pacientą pamačiau, kad maždaug puslitrinis butelys, trumpu kakleliu ir maža angele, tvirtai prisitvirtinęs prie vyro varpos, kuri į butelį pateko per kaklelį, ir yra patinusi bei purpurinės spalvos“, – rašė autorius.
Jaunuolio varpa pralindo pro butelio kaklelį, nors anga buvo tik apie 1,9 centimetro skersmens. Atsižvelgiant į tai, kad varpa butelyje jau buvo patinusi, ištraukti jos buvo neįmanoma.
Apžiūros metu gydytojas A. B. Shipmanas paklausė paciento, kodėl jo varpa įstrigo butelyje, o pacientas atsakė, kad jam tuo metu reikėjo spręsti kitas problemas.
„Pacientas buvo labai išsigandęs ir labai norėjo kuo greičiau nuimti butelį nuo varpos, todėl man nepateikė jokio paaiškinimo apie patekimą į dabartinę situaciją, – rašė gydytojas. – Bet maldavo manęs, kad tuoj pat jį išvaduočiau, nes skausmas buvo stiprus, o psichinė kančia ir išgąstis netoleruotini.“
Gydytojas bandė ištraukti vyro varpą pirštais, tačiau jam nesisekė. Tam nepavykus, jis sugriebė peilį ir trenkė juo į butelį, jį sudaužydamas ir „akimirksniu išlaisvindamas varpą“.
Kaip ir reikėjo tikėtis, varpa nuo kraujosruvos buvo „labai ištinusi ir juoda“. Tačiau buvo pastebėtas dar vienas dalykas – varpa, apyvarpė ir varpos galvutė buvo pūslėtos, tarsi būtų apdegintos ar nuplikytos verdančiu vandeniu.
„Jo kambaryje stovėjusiame butelyje anksčiau buvo laikomas ligroinas (techninio benzino, žibalo, reaktyvinių degalų, tirpiklių sudedamoji dalis), kuriame buvo šiek tiek kalio, ir kuris buvo sunaudotas eksperimentų metu. Vyras, norėdamas nusišlapinti neišeidamas iš savo kambario, ištraukė stiklinį kamštelį iš butelio ir priglaudė varpą prie kaklelio“, – rašė autorius.
Tai, tikiu, sutiksite, buvo blogas žingsnis. Vyras atliko netikėtą vakuumo poveikio žmogaus varpai eksperimentą.
„Po pirmosios šlapimo srovės pasigirdo sprogstamasis garsas ir ugnies pliūpsnis. Greitai, kaip manyta, varpą į buteliuką įtraukė jėga ir kibumas, kuris jį tvirtai laikė tarsi spaustuvai“, – teigiama ataskaitoje.
Kalis akimirksniu sudegė, sukurdamas vakuumą, kuris įsiurbė „minkštą varpos audinį“. Varpa užblokavo bet kokį oro patekimą ir sumažino slėgį, kuris neleido jos išlaisvinti. Nuo šio momento viskas klostėsi tik dar blogiau.
„Mažas buteliuko angos dydis užspaudė venas, o arterijos toliau liejo kraują į galvutę, apyvarpę ir kitas varpos dalis. Dėl šios priežasties ir reto butelyje esančio oro varpos dalys patino ir išsipūtė iki milžiniško dydžio“, – paaiškino gydytojas ataskaitoje.
Gydytojas, galbūt šiek tiek nepatikėjęs vyro pasakomis, bandė atkartoti šį įvykį. Žinoma, jis buvo protingesnis ir suprato, kad eksperimente nereikėtų naudoti savo varpos. Vietoj to, jis įšvirkštė šlapimo į buteliuką su kaliu, užspausdamas buteliuko viršų savo pirštu. Paciento nupasakotas įvykis pasikartojo ir gydytojui – jo pirštas buvo įtrauktas į buteliuką ir jame įstrigo.
Dabar suprantame, kad viskas buvo tikra.