Na, jus tikriausiai nuramins patvirtinimas, kad jūsų akies obuoliai neiššauna iš jūsų akiduobių kaip šampano kamščiai. Oro tarpai nosyje ir gerklėje nesusijungia su niekuo už akių, vadinasi, čiaudulys jokiu būdu negali sukelti spaudimo, kuris priverstų jūsų akis iššauti ir kaboti kaip virvele surišti kamuoliukai.
Tačiau yra ir kitų pavojų, apie kuriuos norėtume nežinoti. Paimkime, pavyzdžiui, visiškai sveiką 34 metų vyrą, kuris dėl nežinomų priežasčių nusprendė sustabdyti čiaudulį tuo pačiu metu uždengdamas burną ir užspausdamas nosį.
Britų medicinos žurnalo ataskaitoje, pavadintoje „O!, trakšt! ir pop!: kai čiaudulys sukelia kaklo traškėjimą“, teigiama, kad vyras atvyko į ligoninės skubios pagalbos skyrių po prasto atsičiaudėjimo. Pacientas nusičiaudėjo užspaudęs nosį bei užsidengęs burną ir pajautė, kaip jam sutraškėjo kaklas.
Kad ir kaip nemaloniai tai skamba, jam pablogėjo. Vyrui skaudėjo gerklę, jis jautė skausmą ryjant ir pastebėjo „balso pasikeitimą“. Apžiūrėjus buvo nustatyta, kad jo kaklas iki pat krūtinės ląstos skleidė spragsinčius ir traškančius garsus, o tai reiškia, kad giliuose audiniuose ir raumenyse atsirado oro burbuliukų.
Šis atvejis geriau žinomas kaip Hammano ženklas, kai traškėjimas atsiranda dėl širdies plakimo priešais audinius, pripildytus oro. Gydytojai nurodė nuskenuoti jo minkštą kaklo audinį ir krūtinę. Tai netrukus atskleidė problemą: nuslopinus čiaudulį, jam įplyšo sprandas.
Laimei, vyras sugebėjo atsigauti ligoninėje. Kaip atsargumo priemonė jam buvo duotas maitinimo vamzdelis ir paskirti antibiotikai. Vėliau jis buvo išleistas, bet perspėtas, kad čiaudėjant negalima trukdyti abiem šnervėms.
Perspėjame ir jus. „Čiaudėjimo sustabdymas užblokuojant šnerves ir burną yra pavojingas manevras, todėl jo reikėtų vengti, – rašoma medikų pranešime. – Tai gali sukelti daugybę komplikacijų, tokių kaip pneumomediastinum, būgnelio perforacija (skylė būgnelyje) ir netgi smegenų aneurizmos plyšimas“.