• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anksčiau atžalų susilaukę tėčiai ligoninės laukiamajame dalindavo cigarus, tačiau šiais laikais jie yra vis labiau įtraukiami į šį procesą.

85

Anksčiau atžalų susilaukę tėčiai ligoninės laukiamajame dalindavo cigarus, tačiau šiais laikais jie yra vis labiau įtraukiami į šį procesą.

REKLAMA

Vis daugiau tėčių nori dalyvauti gimdyme, stovėti šalia gimdyvės ir palaikyti ją tiek emociškai, tiek fiziškai.

Netgi medicinos specialistai pataria visiems šeimos pagausėjimo laukiantiems vyrams dalyvauti vaikelio atėjime į šį pasaulį, padėti antrajai pusei ir netgi medikams.

Dažnai tėčių net nepasiteiraujama, ko nori jie. Taip pat nevertinamas ir jų noras dalyvauti gimdyme.

Tiesa, daugelis vyrų apie tai nė nenori pagalvoti, tačiau kai kurie, pasirinkę būti vienoje palatoje su gimdyve, jaučia spaudimą tapti masažuotojais, advokatais, apsauginiais ir jie pamiršta, kad svarbiausia yra mėgautis dukters ar sūnaus gimimu ir džiaugtis tapus tėčiu.

Štai keli patarimai, padėsiantys tėčiams tapti gerais gimdymo partneriais.

Pasiruošimas

Atėjus tam ypatingam metui, tėtis turėtų būti pasiruošęs viskam. Patariama, kad tėtis kartu su motina lankytų specialias pamokas arba būtų matęs filmą apie gimdymą. Taip pat tėtis turėtų būti susipažinęs su motinos pasirinktu gimdymo planu.

REKLAMA
REKLAMA

„Gimdant gali nutikti daug gąsdinančių dalykų, tačiau svarbiausia yra būti viskam pasirengusiems ir išvengti bet kokių nesusipratimų“, - sakė Neilas Sinclairas, knygos „Commando Dad, How to be an Elite dad or carer“ autorius.

REKLAMA

Neilas rekomenduoja pasidomėti, ko gimdymo metu nori partnerė, kad suteiktumėte jai pasitikėjimo savimi ir jumis.

Palaikykite motiną emociškai

Gimdymo palatoje kai kurie vyrai jaučiasi įsitempę, jie nervinasi matydami kenčiančią savo vaiko motiną. Svarbiausia yra nepamiršti, kad partnerė nori, jog jūs visuomet būtumėte šalia ir palaikytumėte ją emociškai.

Vien tik žinia, jog esate šalia jos, gali labai pakeisti motinos mąstymą ir patį gimdymą.

„Šalia savęs turint žmogų, kuris pasiruošęs jums pagelbėti, gali padėti nusiraminti tada, kai visos mintys ir veiksmai yra nukreipti į patį gimdymo procesą“, - pasakojo Jennifer Howse, tinklaraščio „Britmums“ įkūrėja.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai reiškia, jog tėčiai turėtų būti pasiruošę užimti pačias įvairiausias pareigas, kurių svarbiausia – emocinės paramos suteikimas.“

Jei motina nori, kad kartu su ja gimdymo palatoje būtų ir jai artimas žmogus, toks kaip mama ar draugė, pritarkite šiam pasiūlymui. Papildomos rankos tikrai pagelbės tuomet, kai norėsite atsipūsti, išgerti kavos ar nubėgti į tualetą.

Fizinė parama

Gimdymas gali trukti labai ilgai, būti skausmingas ir varginti visus jame dalyvaujančius asmenis. Galbūt motina norės, kad papurentumėte jai pagalvę, pamasažuotumėte kojas ar tiesiog palaikytumėte už rankos, kai jai prasideda sąrėmiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors padėjėjo vaidmuo kai kuriems tėčiams atrodo kiek keistas, tačiau jis yra itin svarbus pačiai motinai, kuri žino, jog šalia savęs turi puikiai ją pažįstantį žmogų, kuris yra pasiruošęs ja pasirūpinti.

Būkite jos advokatu

Gali būti, jog kai kuriais gimdymo periodais jūsų partnerė norės perduoti žinią savo gydytojui ar pribuvėjai. Būtent tada į pagalbą turi atskubėti tėtis. Kiekviena moteris turi turėti žmogų, galintį už ją pakalbėti ir išsakyti visus pageidavimus net tada, kai ji pati to padaryti negali.

REKLAMA

Įsitraukite į gimdymą, tačiau likite lankstus

Kuo daugiau žinote apie patį gimdymo procesą, tuo geriau jums ir jūsų partnerei. Gydytojai dažnai teiraujasi ar tėtis nenorėtų nukirpti kūdikio virkštelės.

„Virkštelės kirpimas buvo lyg simbolinis gestas viso to varginančio gimdymo pabaigoje“, - teigė tėtis Williamas.

Atminkite, kad ne visi gimdymai vyksta taip, kaip jie aprašyti vadovėliuose. Būkite pasiruošę pokyčiams ir netikėtumams. Jei iškilo problemų su kūdikio atėjimu, motinai gali tekti atlikti cezario pjūvį. Apie tai būtinai pasikalbėkite ir su gydytoju, ir su motina, kad atėjus metui išliktumėte ramus.

REKLAMA

„Gimdymo pradžioje viskas buvo idealu, tačiau kai viskas įsisiūbuoja, nutikti gali bet kas. Mano vaiko motina buvo nuvežta į operacinę, man buvo liepta užsivilkti specialius drabužius.

Sėdėjau laukiamajame ir galvojau nenorintis to praleisti. Mes juk viską suplanavome! Laimei, man ilgai laukti nereikėjo. Slaugė nuvedė mane pas motiną, kuriai ir cezario pjūvio nereikėjo daryti“, - pasakojo tėtis Morganas.

Patys pasiruoškite skausmui

Jei tuo metu, kai jūsų partnerė gimdo, jūs pradėsite galvoti apie save, atrodysite kaip didžiausias savanaudis. Gimdymas gali tęstis valandų valandas, visą naktį ir būti labai varginantis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Partnerės palaikymas gimdymo metu gali būti labai varginantis. Taip pat vaikelio motina gali tapti labai stipri.

„Niekada neteko patirti tokio skausmo. Mano žmona vos nesulaužė mano nykščio, kadangi ji už jo laikėsi“, - pasakojo tėtis Markas.

Jei jaučiatės nepatogiai, tiesiog tai pasakykite

Jei staiga persigalvojote dėl dalyvavimo gimdyme, viskas gerai. Jei bijote kraujo ir riksmų, geriau jau laukite koridoriuje, nei alpkite palatoje. Kai kurios moterys nenori, kad jų partneriai matytų, kaip į pasaulį atvyksta vaikelis.

Pasiruoškite ligoninės krepšį

Šį kartą būtinai pagalvokite ir apie save bei pasiruoškite krepšį, kurį vešitės į ligoninę. Nepamirškite vandens, įsimeskite kelis užkandžius, švarius marškinius, kelis higienos reikmenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų