Tyrimo metu analizuotas galimas ryšys tarp vyrų balso tembro ir jų reprodukcinių gebėjimų. „Mes pastebėjome, kad vyrai, kalbantys žemu balsu, turi daugiau vaikų, nei jų bendraamžiai, kurių balsas aukštesnis, - teigia Koren Apičela, Harvardo universiteto antropologė, 6 mėnesius praleidusi šiaurinėje Tanzanijos dalyje, tyrinėdama tenykščius hadza genties medžiotojus.
Stebėjimai leido mokslininkei prieiti išvados, kad ryšys tarp žemo vyriško balso ir atžalų skaičiaus veikiausiai atsiranda dėl to, kad žemą balsą moterys instinktyviai laiko seksualesniu, taigi tokiu balsu kalbantys vyrai susilaukia daugiau dailiosios lyties dėmesio, turi galimybę išsirinkti vaisingesnę partnerę.
Lankydamasi genties stovyklose mokslininkė paprašė 49 vyrų ir 52 moterų į mikrofoną pasakyti žodį „Hujambo“, kas čiabuvių kalba reiškia „labas“. Vėliau ji ištyrė balso dažnį ir palygino jį su kiekvieno dalyvio turimų vaikų skaičiumi. Iškalbingas faktas: vyras, kurio balsas buvo žemiausias, susilaukė 10 vaikų iš kurių 9 išgyveno. Tuo tarpu paties aukščiausio balso savininkas susilaukė 3 vaikų, iš kurių išgyveno 1.