Pirmojoje tyrimo dalyje dalyviams buvo parodytos atsitiktinės skaidrės su dviem vienodų moterų nuotraukų rinkiniais, išskyrus tai, kad kai kuriose nuotraukose moterys turėjo standžius spenelius, o kai kuriose – ne. Tada dalyvių buvo paprašyta įvertinti nufotografuotas moteris iš 16 emocinių ir fiziologinių būsenų, įskaitant teigiamas, neigiamas ir seksualiai sužadintas būsenas.
Norėdami užtikrinti, kad veido išraiškos neturi įtakos dalyviams, moterų veidai buvo užtemdyti, o spenelių erekcijos lygį įvertino nepriklausomi vertintojai. Vyrai ir moterys buvo labiau linkę sakyti, kad moterys su standžiais speneliais patiria pozityvias emocijas, o, niekieno nuostabai, vyrai teigė, kad moterys jaučia ir „seksualines emocijas“.
Vyrai atkreipė dėmesį
Antroji tyrimo dalis buvo paskelbta akademiniame žurnale „Evolutionary Behavioral Science“, nes turima daugiau informacijos apie standžių spenelių poveikį heteroseksualiems vyrams. Paaiškėjo, kad vyrai labai pasistengs pasirodyti, būdami šalia tokių moterų.
Tęsinyje – „Spenelių erekcijos esmė: spenelių erekcijos poveikis numatomam ir lauktam altruizmui“ – komanda norėjo išsiaiškinti, ar šios suvokiamos moterų emocinės būsenos turėjo įtakos vyrų elgesiui.
„Pavyzdžiui, ar vyrai labiau norėtų padėti moterims, patiriančioms spenelių erekciją, nei toms, kurios nepatiria?“ – rašo komanda.
Kaip ir anksčiau, heteroseksualūs vyrai buvo paprašyti įvertinti moterų nuotraukas, kuriose vaizduojami standūs speneliai ir ne, taip pat buvo užduoti įvairūs klausimai, skirti išbandyti jų požiūrio pokyčius.
Pavyzdžiui, ar jie paskolins jai 100 JAV dolerių, ar padės jai, jei suges jos automobilis, ar pamokytų ją. Vyrų grupė, kaip paaiškėjo, buvo daug labiau linkusi padėti moterims, kurių speneliai standūs, ypač tais atvejais, kai padėdami jie bus arti moters.
„Vyrai teigė, kad moterys, patiriančios spenelių erekciją, yra labiau nusipelniusios pagalbos, ypač jei ta pagalba susijusi su buvimu arčiau moters. Jie tikėjosi, kad tos pačios moterys elgsis altruistiškiau jų atžvilgiu. Jie taip pat manė, kad moterys su standžiais speneliais turėtų būti įtrauktos į jų socialines grupes“, – rašė komanda tyrime, kuriame dalyvavo 421 kolegijos studentas.
O heteroseksualios moterys nemanė, kad moterys, patiriančios spenelių erekciją, yra labiau nusipelniusios altruistinio elgesio „ir nenorėjo jų įtraukti į savo socialines grupes“.
Komanda pažymi, kad naudotose nuotraukose moterys buvo patrauklios, kas, be abejo, galėjo padaryti įtakos šališkumui. Taip pat nebuvo atlikti jokie tyrimai, kuriuose būtų įtraukti tokie kintamieji kaip moterų veido išraiškos ar įvairaus amžiaus ir kūnų tipų moterų fotografijos.