„Lietuva pagal įmonių veiklos efektyvumą atsilieka nuo Vakarų valstybių. Nusprendėme padėti įmonėms jį padidinti ir susitelkti į veiklą, kuri leidžia kurti didesnę pridėtinę vertę, – pasakoja prof. Rimvydas Jasinavičius, VVDK prezidentas. – Dažniausiai įmonės susiduria su dviem problemomis: per mažai klientų vietos rinkoje ir per mažos eksporto apimtys.“
Įgyvendinant projektą VVDK suorganizavo penkias kontaktų muges: dvi – Italijoje, po vieną – Švedijoje, Ispanijoje ir Lenkijoje. Jose 12 Lietuvos įmonių – UAB „Lithill ID“, UAB „Sveikas žmogus“, UAB „Stiklita Vilnius“, UAB „Giedra“, UAB „Asorta“, UAB „Sidabrinis krioklys“, UAB „Aurum Lt“, UAB „If P&C Insurance AS”, VšĮ „Galerija Tadas“, UAB „Darbas“, UAB „Toleco“ ir UAB statybos komercijos firma „Arkada“ – susipažino su užsienio šalių verslininkais, pristatė savo paslaugas, užmezgė naudingų ryšių su potencialiais partneriais, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes.
Projekto metu suorganizuota 12 trijų dienų renginių ciklų darbdaviams, darbuotojams, ieškantiems darbo ir besiruošiantiems kurti verslą. Renginių ciklai vyko Vilniuje, Švenčionyse, Ukmergėje ir Elektrėnuose. Jų dalyviai aiškinosi, kokios kliūtys trukdo ir padeda pradėti ir vystyti verslą, kokie smulkių ir vidutinių įmonių pranašumai, ir kt.
Be renginių ciklų suorganizuota 30 informacinių renginių. Į juos susirinkusieji sužinojo, kaip didinti konkurencingumą ir plėsti veiklą Vilniaus apskrityje, sumažinti kaštus ir padidinti gamybos apimtis, įsitvirtinti naujuose rinkos segmentuose ir kt.
„Tam tikras tiesas, kurias išgirdau seminare, žinojau, bet buvau primiršęs. Taip pat sužinojau daug naujų dalykų, kilo daug minčių ir planų, kaip juos pritaikyti savo įmonėje,“ – sako Saulius Girčys, UAB „SGS plius“ ir UAB „Vivalsa“ vadovas.
Tuo tarpu mokymų dalyvė Daiva Vorobjovienė prisipažino, kad jau seniai su dukra norėjo „dirbti sau“, bet vis nedrįso ir nežinojo, nuo ko pradėti. Moteris džiaugėsi, kad seminare pasisėmė ne tik žinių, bet ir ryžto, ją labiausiai domino galimybės kurti šeimos verslą.
Įgyvendinant projektą „Vilniaus regiono verslininkystės proceso aktyvinimas per asocijuotų struktūrų veiklą“ taip pat parengtos 2 galimybių studijos, kurios padės įmonės sustiprinti savo pozicijas vietos ir užsienio rinkose. Anot R. Jasinavičiaus, pokyčiai įmonėse priklausys nuo to, kiek kiekviena jų pritaikys įgytas žinias praktiškai. Pagal Apribojimų teoriją, norint judėti į priekį, reikia atsakyti į tris klausimus: ką keisti, į ką keisti ir kaip įgyvendinti pasikeitimus.
Vis dėlto VVDK tikisi, kad po šio projekto net 8 įmonės pradės eksportuoti savo produkciją į naujas užsienio rinkas. Taip pat jame dalyvavusių įmonių eksportas ūgtels 7 proc., jos sukurs arba išsaugos 52 darbo vietas. Projekto „Vilniaus regiono verslininkystės proceso aktyvinimas per asocijuotų struktūrų veiklą“ vertė – beveik 720,75 tūkst. litų, iš jų 504,52 tūkst. litų sudaro ES parama iš Europos regioninės plėtros fondo. Projektas įgyvendintas pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Verslo produktyvumo didinimo ir verslo aplinkos gerinimas“ priemonę „Asistentas-1“.