• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus universiteto studentai širsta. Prieš keletą mėnesių prasidėję bendrabučių remonto darbai trukdo mokytis, o darbus atliekantys darbininkai garsiai keikiasi ir nedėvi kaukių. Negana to, karantino metu dalis aukštųjų mokyklų pritaikė nuomos kainos nuolaidas savo studentams, tačiau VU atšauna – už gyvenimą universiteto bendrabučiuose ir taip mokama mažai, tad ir mažinti nėra ką.

7

Vilniaus universiteto studentai širsta. Prieš keletą mėnesių prasidėję bendrabučių remonto darbai trukdo mokytis, o darbus atliekantys darbininkai garsiai keikiasi ir nedėvi kaukių. Negana to, karantino metu dalis aukštųjų mokyklų pritaikė nuomos kainos nuolaidas savo studentams, tačiau VU atšauna – už gyvenimą universiteto bendrabučiuose ir taip mokama mažai, tad ir mažinti nėra ką.

REKLAMA

Vilniaus universiteto studentų bendrabučiuose Saulėtekio alėjoje gyvenantiems studentams ramybės tiesiogine to žodžio prasme neduoda bendrabučių remontai. Kaip pasakoja studentai, iš lovos rytais verčia stiprūs remontininkų dūžiai už sienų, netrukus bendras patalpas užgriūva ir garsiai besikeikiantys bei muziką leidžiantys darbininkai.

Studentai skundžiasi

Studentai, gyvenantys šešiolikaaukščiuose bendrabučiuose Saulėtekio alėjoje Vilniuje yra susibūrę į grupę socialiniuose tinkluose „Niujorkas @ Saulėtekis“. Grupėje aktyviai diskutuojama įvairiais studentams aktualiais klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Pastarųjų dienų aktualija – bendrabučių remontai. Grupėje matyti pasipiktinusių studentų skundų, kad remontai prasidėjo be jokio įspėjimo.

REKLAMA

Viena bendrabutyje gyvenanti studentė sutiko plačiau papasakoti apie situaciją Niujorke. Jos teigimu, remontai bendrabutyje, kuriame studentė gyvena, prasidėjo maždaug prieš du mėnesius. Tuo metu be jokio įspėjimo, kaip sako mergina, buvo imta griauti pusė aukšto, o vėliau iš gyventojų buvo atimta ir virtuvė.

„Mes džiaugiamės, jog yra užsiimama renovavimu. Bet apie tai nebuvo informuota jokiu būdu, net interneto svetainėje informacijos apie tai nerasi. Gręžimas, griovimas, dulkės prasidėjo per sesiją, kai likę studentai egzaminus laikė nuotoliniu būdu gyvendami visame šitame triukšme“, – pasakoja studentė.

REKLAMA
REKLAMA

Merginos nuomone, viskas būtų gerai, jei universitetas apie remontus gyventojus būtų įspėjęs anksčiau. Dalis studentų iš bendrabučių, ko gero, būtų išvykę.

„Juk karantinas, veiksmus reikia planuotis, o čia ant tavęs vieną dieną užgriūva krūva besikeikiančių statybininkų su savo garsiai leidžiama muzika, amžinu gręžimu, o ką jau kalbėti, kad didžiajai jų daliai į saugumo reikalavimus nusispjaut – kaukių nepamatysi“, – dalijasi studentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrabučių Saulėtekyje gyventojai tv3.lt redakcijai atsiuntė nuotraukų, kaip atrodo remontuojamos patalpos:

Skundų dėl triukšmo gavo

VU viešosios komunikacijos vadovė Rima Juciutė sako, kad remonto darbai Saulėtekyje esančiuose bendrabučiuose buvo pradėti dar pernai rugsėjo 28 d. Baigti remontuoti planuojama šiemet balandžio 1-ąją.

Kaip tv3.lt informuoja R. Juciutė, per šį laikotarpį yra remontuojamos visos bendro naudojimo patalpos: virtuvės, dušų kabinos, tualetai, koridoriai ir laiptinės.

REKLAMA

„Virtuvės vienu metu remontuojamos tik kas antrame aukšte, kad bendrabučio gyventojai turėtų galimybę naudotis gretimo aukšto virtuve. Tualetai ir dušai taip pat remontuojami palaipsniui – visų pirma vienoje aukšto pusėje, baigus remontą ten, remonto darbai pradedami tualetuose ir dušuose kitoje koridoriaus pusėje“, – sako R. Juciutė.

VU gavo skundų dėl darbininkų keliamo triukšmo ir kaukių dėvėjimo. Universiteto atstovė sako, kad bendrabučio administracija apie tai jau informavo statybinius darbus atliekančios įmonės vadovus.

REKLAMA

Nemažina kainos

Studentams taip pat nemažai klausimų kyla ir dėl nuomos už bendrabutį dydžio. Kelios šalies aukštosios mokyklos sumažino gyvenimo bendrabutyje kainas. VU bendrabučiai nuomos kainas buvo sumažinę pirmojo karantino metu. Tada studentams, karantino metu negyvenantiems bendrabutyje, reikėjo mokėti 25 proc. mažesnę nuomos kainą.

Studentų judėjimas „Šauksmas“ neseniai pasidalino iliustracija, kurioje matyti, kaip šalies aukštosios mokyklos antrojo karantino metu pakeitė nuomos už bendrabutį kainas. Iliustracijoje nurodoma, kad VU jokių lengvatų savo studentams nesuteikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VU studentų atstovybei (SA) bendrabučių nuomos problema taip pat žinoma. VUSA prezidentas Justas Kvedaravičius savo Facebook puslapyje rašo, kad šis klausimas universitetui yra keliamas jau nuo rudens.

„Esu kreipęsis ir į Vilniaus universiteto bendrabučių centro administraciją dėl kainos mažinimo. Taip pat rudenį klausimą kėlėme sudarytoje koronaviruso prevencijos darbo grupėje, o sausio mėnesį Senate, Kokybės ir plėtros komitete, studentų atstovai per Universiteto biudžeto svarstymą ir vėl siūlė apsvarstyti klausimą dėl galimo bendrabučių kainos mažinimo“, – rašo J. Kvedaravičius.

REKLAMA

VU SA prezidentas primena, kad esant sudėtingai finansinei situacijai studentai gali kreiptis į VU dėl vienkartinės socialinės stipendijos ir atidėti mokėjimus už bendrabutį.

„Nemažai priemonių galima rasti Valstybinio studijų fondo puslapyje, pradedant valstybės remiamomis paskolomis pragyvenimui ir baigiant socialinėmis stipendijomis, be to, Užimtumo tarnyba teikia darbo paieškos išmokas tiems, kurie neteko darbo dėl COVID-19 pandemijos“, – socialiniame tinkle rašo VU SA prezidentas.

REKLAMA

VU: kaina ir taip žema

VU viešosios komunikacijos vadovė R. Juciutė sako, kad studentų skundai dėl nuomos kainos universitetui taip pat yra girdimi. Tačiau net jeigu bendrabučiuose ir gyvena mažiau studentų, dalis jų karantino laikotarpiui yra išvykę į gimtuosius kraštus, bendrabučio išlaikymo kaštai universitetui nepasikeitė.

„Mažinti kainas turi galimybę tos aukštosios mokyklos, kurios ilgą laiką taikė ženkliai didesnes bazines bendrabučių apgyvendinimo kainas lyginant su VU.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus universitetas, visą laiką siūlydamas mažiausias apgyvendinimo bendrabučiuose kainas rinkoje dėl socialinių aspektų, šių kainų dar labiau karantino metu nemažina, kadangi dar didesni sumažinimai reikštų reikšmingus nuostolius bei mažesnes galimybes surenkamas lėšas naudoti esamų patalpų remontui siekiant pagerinti bendrabučių gyventojų sąlygas“, – komentuoja R. Juciutė.

Saulėtekio alėjoje stovi keturi VU priklausantys šešiolikaaukščiai bendrabučiai. Kiekviename aukšte yra 12 kambarių, juose įprastai gyvena po du arba tris žmones.

Susidūrėte su panašia problema? Papasakokite mums, konfidencialumą garantuojame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų