Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) pateikė ieškinį Vilniaus universiteto studentų atstovybei (VU SA) dėl daugiau nei 30 tūkst. per 2005-2010 metų laikotarpį negrąžintų studentų pažymėjimų. Bendra ieškinio suma sudaro daugiau nei 540 tūkst. Lt ir gresia seniausio šalies universiteto studentų atstovybei bankrotu. Tačiau VU SA prezidentas Arminas Varanauskas tai vadina viešųjų ryšių akcija, ir teigia, kad yra ruošiami visi reikalingi dokumentai LSAS bankroto iniciavimo procedūrai.
„Beveik trejus metus vyko intensyvios net trijų kadencijų vadovų derybos, kurias praėjusiais metais buvo nutarta spręsti sudarant kelias sutartis, tačiau dabartinio VU SA prezidento Armino Varanausko ir šešėlinio organizacijos vadovo Artūro Šalčio nekompetencija verčia LSAS imtis kraštutinių priemonių – reikalauti visų sutartinių prievolių įvykdymo visa apimtimi. Toks sprendimas buvo priimtas prieš savaitę vykusiame LSAS tarybos posėdyje ir įgyvendintas ketvirtadienį pateikus ieškinį 2-ajam Vilniaus miesto apylinkės teismui“, – pirmadienį išplatintame pranešime cituojamas LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.
Anot LSAS, 2011 metų liepą sudaryti keli tarpusavyje susiję susitarimai turėjo išspręsti finansinius nesutarimus ir padėti išsaugoti VU SA padedant jai tinkamai atstovauti studentų interesams Vilniaus universitete, bet „VU SA formalių ir šešėlinių vadovų veiksmai prasilenkė su garbingo elgesio normomis“.
Tuo metu LRT.lt kalbintas VU SA prezidentas A. Varanauskas visa tai laiko viešųjų ryšių akcija. „Analogišką dalyką mes jau esame padarę prieš mėnesį ir informavę visus, kad LSAS suteikiame 30 dienų mums esantį įsiskolinimą. Kadangi jie to nepadarė, tai dabar ruošiame visus reikalingus dokumentus bankroto inicijavimo procedūrai. Rytoj keitiname įteikti šitus dokumentus ir žiūrėsime, kaip čia bus“, – kalbėjo A. Varanauskas.
Pasak VU SA prezidento, tokie pareiškimai yra „skęstančio griebimąsis už šiaudo“, nes yra sutartis, kuri užregistruota ir patvirtinta teisme: „LSAS yra kelis skundus rašiusi dėl vykdomųjų raštų išdavimų ir nei vienam nebuvo pritarta, visi atmesti. Esame tikri, taikos sutartyje aiškiai parašyta, kad LSAS atsisako visų savo turimų pretenzijų ir pripažįsta, kad yra skolingi tam tikrą pinigų sumą. Niekaip kitaip negaliu vertinti tik kaip viešųjų ryšių akciją, kuri jiems turbūt yra reikalinga, nes jaučia, kad jų dienos yra prie pabaigos.“
Tuo metu LSAS konstatuoja, jog reikalavimas sutartinius reikalavimus įvykdyti visa apimtimi VU SA gresia finansiniu bankrotu, tačiau kol kas teisinį ginčo sprendimo būdą vertina kaip vienintelį, kuris leistų nušalinti dabartinius vadovus ir, skaidriai išrinkus naujus atstovybės vadovus, imtis esminių pertvarkų pagal modernius principus keičiant vienos seniausių šalies studentų atstovybių veiklą.
Tačiau A. Varanauskas sako, kad šitas ginčas tarp organizacijų yra senas. „Mes jau 3-4 metus bandome taikiai susitarti, kad LSAS grąžintų pinigus, kuriuos yra skolingi ir lyg taikos sutarties pasirašymas praeitų metų birželį reiškė, kad susitariame, rankom sukirtom, bet kai atėjo terminai, kur buvo numatyta, jog reikia sumokėti pinigus, vėl niekas nemokėjo, pasaka be galo...“ – aiškino VU SA prezidentas.
Vytenis Radžiūnas