Vilniaus universiteto biblioteka pranešė už universiteto bendruomenės narių 2 proc. GPM mokestį įsigijusi du leidinius – „Auksa altorius...“ (Vilnius, 1840) ir L. Moréri enciklopedinį žodyną „Le grand dictionnaire historique...“ (Lyon, 1683).
Universiteto biblioteka turi 2 leidinio „Auksa altoriaus...“ egzempliorius, išleistus 1840 m., bet abu yra defektuoti – vienam trūksta antraštinio lapo, pradžios ir pabaigos, kitas – be dalies antraštinio lapo ir pabaigos. Naujai įsigytas egzempliorius yra geros fizinės būklės, nors knygos viršelis, deja, jau nėra originalus. Lietuvoje žinomi 6 šio leidinio egzemplioriai, bet visi defektuoti. VU biblioteka įsigijo pirmąjį pilną egzempliorių.
Kitas leidinys – tai prancūzų dvasininko, istoriko, erudito, enciklopedisto Louis Moréri (1643–1680) 1674 m. Lione išleisto populiariaus vieno tomo enciklopedinio istorinio ir biografinio žodyno „Le grand dictionnaire historique, ou mélange curieux de l’histoire sacrée et profane“ (Didysis istorinis žodynas arba šventosios ir pasaulietinės istorijos įdomybių rinkinys), kuriame sudėti straipsniai iš religijos ir pasaulietinės istorijos bei žymių asmenybių biografijos, trečioji laida. Pirmoji laida turėjo nemažai trūkumų ir netikslumų, kurie paskesnėse, išėjusiose po jo mirties, buvo palaipsniui taisomi, o pats žodynas nuolat papildomas. Geriausia laikoma dešimties tomų paskutinioji 20–a laida, išleista Paryžiuje 1759 m.
„Šis žodynas davė postūmį leisti panašius žodynus ir kitomis nacionalinėmis kalbomis, o ne lotynų kalba. Jo svarbą ir populiarumą rodo ir tai, kad jis buvo išverstas į anglų, ispanų, italų, olandų ir vokiečių kalbas. Mums jis svarbus tuo, jog pateikia žinių ir apie Lietuvą, jos valdovus Jogailą, Kazimierą, Kazimierą Joną, minimi taip pat Kęstutis, Algirdas, Traidenis, Švitrigaila ir kiti kunigaikščiai. Ši medžiaga atskleidžia, kiek Lietuva ir jos istorija buvo žinoma tuometinei Europai“, – sakė VU bibliotekos Retų spaudinių skyriaus vedėja Virginija Galvanauskaitė.
Nusipirkdama L. Moréri žodyno dvitomį, išleistą 1683 metais, biblioteka įsigijo vertingą kultūrinio paveldo leidinį ir savotiškai papildė turimą nepilną vėlesnės laidos (1702) daugiatomį žodyną, sakoma pranešime.