Rugsėjo 19 d. Vilniaus universitetas visus besidominčius studijomis ir naujausiomis mokslo tendencijomis pakvietė į atvirų durų dieną, vyksiančią VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC, Saulėtekio al. 5).
Pasak VU atstovų, dalyvių lauks mokslo populiarinamosios paskaitos, įvairios mokslo ir kalbų dirbtuvės, laboratorijos, eksperimentai, organizuojami skirtingų fakultetų. Norintieji galės pasikonsultuoti su įvairių sričių universiteto studijų koordinatoriais, išsiaiškinti stojimo į universitetą reikalavimus, studijų programas, mainų galimybes ir kitą dominančią informaciją.
Kviesdamas į renginį, l. e. p. VU rektorius prof. habil. dr. Jūras Banys sakė: „Esame klasikinis universitetas, todėl apimame beveik visų mokslo sričių studijas – nuo biomedicinos, fizinių ir technologijos mokslų iki humanitarinių ir socialinių mokslų. Puoselėjame gyvą bendruomenės kultūrą, laikomės pripažintų akademinių tradicijų, esame atviri naujovėms ir mokslo pažangai.“
Tiksliųjų mokslų atstovai supažindins, kaip veikia lazerinis spausdintuvas, kokias paslaptis slepia infraraudonųjų spindulių spektrai ir puslaidininkiniai šviestukai, kaip galima balsu valdyti robotą, kaip atrodo VU palydovas „LituanicaSAT-1“, kaip superkompiuteriu modeliuoti biofizikinius reiškinius. Gamtininkų mini laboratorijoje vyks vaisių ir sėklų, jų plitimo būdų ir morfologinės įvairovės pristatymas, komunikacininkai supažindins su 3D skeneriu ir jo galimybėmis, akių sekimo įranga.
Humanitarinių ir socialinių mokslų atstovai pristatys savo darbus, kuriais siekiama suderinti klasikines disciplinas ir naujausius mokslo laimėjimus: internete jau veikia prūsų kalbos paveldo duomenų bazė, o mūsų šalyje aktyviai vykdomi lietuvių kalbos skaitmeninimo projektai, kuriamas natūralios lietuvių šnekos sintezatorius.
Pranešama, kad dalyviai susipažins su psichosocialiniais žmogaus elgesio vertinimo instrumentais ir metodikomis, galės mokytis kūrybiškai įgyvendinti savo idėjas, išsiaiškinti svarbiausius XXI a. vartotojų elgsenos ir rinkodaros pokyčius, dalyvauti poliglotų, taip pat japonų ir kinų kalbų dirbtuvėse, teismo proceso inscenizacijoje ar derybų ir balsavimo žaidime, o pasilikę senajame universiteto rūmų ansamblyje klaidžios „Filosofų labirinte“.
Šiemet atvirų durų diena rengiama drauge su nacionaliniu mokslo festivaliu „Erdvėlaivis Žemė“, sakoma pranešime.