• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės saugumo departamento (VSD) generaliniam direktoriui Povilui Malakauskui sausį bus užsegti saugumo generolo antpečiai, keturiems jo pavaduotojams - saugumo pulkininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Tai numatantį dekretą prezidentas Valdas Adamkus pasirašė gruodžio 24 dieną.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas konservatorius Arvydas Anušauskas teigia, jog minėti laipsniai lems ir didesnius atlyginimus, tačiau, parlamentaro manymu, VSD vadovybės atlyginimo didinimo klausimus galima buvo išspręsti ir kitais būdais.

REKLAMA

Be to, Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymas numato, kad „krašto apsaugos ministras, vidaus reikalų ministras, Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijų viceministrai ir Valstybės saugumo departamento vadovas turi būti tik civiliai asmenys“.

Kariniai laipsniai P.Malakauskui, jo pavaduotojams Dainiui Dabašinskui, Dariui Jurgelevičiui, Alvydui Kunigėliui ir Andriui Tekoriui suteikiami nuo 2009 metų sausio 1 dienos.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau VSD pareigūnai turėjo specialius tarnybinius rangus, bet rudenį Seimas Saugumo departamento vadovybės prašymu pakeitė VSD įstatymą ir VSD Statutą.

Pagal naująją tvarką Saugumo departamento generaliniam direktoriui suteikiamas saugumo generolo laipsnis, pirmasis laipsnis, ne aukštesnis kaip saugumo pulkininko, suteikiamas generalinio direktoriaus pavaduotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VSD generaliniam direktoriui ir jo pavaduotojams laipsnius suteikia prezidentas.

Seimo NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas BNS teigė kritiškai vertinąs statutinės struktūros sukarinimą.

„Man tai nėra priimtina. Mano nuomone, nebuvo iki galo įsigilinta rangus keičiant kariniais laipsniais, - sakė A.Anušauskas. - Už laipsnius priklauso priedai, bet atlyginimų pakėlimą buvo galima kitaip sutvarkyti.“

REKLAMA

Ilgą laiką užsienio ir Lietuvos specialiųjų tarnybų veiklą tyrinėjęs istorikas atmetė argumentą, kad Lietuvos saugumo karininkams iki 1940-ųjų irgi būdavo suteikiami laipsniai. „Tuo metu Saugumo tarnyba turėjo uniformas, bet neturėjo karinių laipsnių. Tai buvo valstybės pareigūnai, suskirstyti į tam tikras kategorijas. Panašiai, kaip buvo iki šiol, - pasakojo A.Anušauskas. - Karinių laipsnių įvedimas man kelia negražių asociacijų.“

REKLAMA

Kaip žinoma, karinius laipsnius turėjo sovietų specialiųjų struktūrų darbuotojai.

Tačiau NSGK vadovas tvirtino kol kas neketinąs teikti siūlymų keisti VSD įstatymą ir statutą dėl karinių laipsnių panaikinimo. „Nesu per daug dėl to kategoriškas, - sakė jis. - Yra svarbesnių dalykų nei saugumo pareigūnų uniformos ir laipsniai. Svarbiausia - jų darbo turinys.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų