Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė Asmens tapatybės kortelės įstatymo pataisas, kurios leistų piliečiams patiems apsispręsti, kokį asmens dokumentą įsigyti: pasą, asmens tapatybės kortelę ar abu dokumentus.
"Jei Seimas pritartų mūsų parengtoms įstatymo pataisoms, asmens tapatybės kortelė nebebūtų pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, o pasas taptų asmens tapatybės kortelei lygiaverčiu dokumentu", - VRM pranešime cituojamas vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.
Pasak pranešimo, pataisas diktuoja padidėję asmens dokumentų gamybos kaštai bei abiejų rūšių dokumentuose esančios informacijos apie asmenį bei jos apsaugos vienodas lygis.
"Šiuo metu tiek į asmens tapatybės kortelę, tiek ir į pasą įrašomi tokie pat asmens duomenys, o jų apsauga yra vienodai patikima. Tuo tarpu asmens tapatybės kortelių gamybos kaštai, dėl sudėtingesnės nei buvo anksčiau gamybos technologijos, gerokai išaugo. Todėl siūlome pasui suteiktą kelionės dokumento statusą pakylėti į aukštesnį lygį ir šį dokumentą laikyti lygiaverčiu asmens tapatybės kortelei, kai reikia patvirtinti asmens tapatybę. Kita vertus, asmens tapatybės kortelė yra funkcionalesnė tuo, kad ji turi elektroninio parašo ir asmens identifikavimo virtualioje erdvėje sertifikatus, todėl vystant šalyje e. valdžios paslaugų tinklą, ateityje asmens tapatybės kortelė savo panaudojimo galimybėmis bus gerokai pranašesnė" - teigia R.Palaitis.
Seime užregistruotas Seimo nario Edvardo Žakario pateiktų Asmens tapatybės kortelės įstatymo pataisų projektas, tačiau jis aprėpia dar ir Paso įstatymo pataisas. VRM parengtos įstatymo pataisos, kaip teigia ministerijos atstovai, duotų tokį pat rezultatą, tačiau nereikėtų keisti Paso įstatymo nuostatų.