Kaip skelbiama ministerijos pranešime žiniasklaidai, taip pat patvirtinta projektų, pagal kuriuos savivaldybės galės pretenduoti į finansavimą priedangų įrengimui, tvarka. Planuojama, kad kvietimai savivaldybėms teikti projektų paraiškas bus skelbiami jau pirmoje lapkričio pusėje, nurodo VRM.
„Tai svarbiausias ir vienas iš paskutiniųjų parengiamųjų etapų prieš paskelbiant projektų konkursus“, – nurodoma ministerijos pranešime.
Skelbiama, kad iš viso iki 2030 m. investicijoms į priedangas numatyta skirti 77 mln. eurų, iš jų – 12 mln. eurų 2025 m.
Pažymima, kad savivaldybės galės pretenduoti į finansavimą priedangoms priklausomai nuo jų gyventojų skaičiaus.
„Turinčioms iki 50 tūkst. gyventojų, per metus bus skiriama iki 200 tūkst. eurų, turinčioms iki 100 tūkst. gyventojų – 300 tūkst. eurų, iki 150 tūkst. gyventojų – 450 tūkst. eurų. Didžiosios savivaldybės, tokios kaip Klaipėdos ir Kauno miestų, galės tikėtis iki 1,25 mln. eurų finansavimo, Vilniaus miesto savivaldybė – iki 2,5 mln. eurų per metus priedangų įrengimui“, – skelbia VRM.
Ministerijos teigimu, finansavimą numatoma skirti šiems priedangų įrengimo darbams: statinio ekspertizei, statybos projekto parengimui, papildomų evakuacinių išėjimų įrengimui, elektros generatorių įsigijimui ir įrengimui, vėdinimo sistemos sutvarkymui, įėjimo/išėjimo pritaikymui riboto judumo asmenims, apsauginių skydų langams įrengimui, konstrukcijų stiprinimui.
Naujausiais VRM duomenimis, šalyje yra 5984 priedangos, kuriose vietos pasislėpti oro pavojaus atveju užtektų 50,6 proc. šalies gyventojų. 23 iš 60 savivaldybių jau turi parinkusios pakankamą priedangų skaičių.