Briuselyje (Belgija) penktadienį prasidėjo finalinis šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas. Vyrų šuolių su kartimi rungtyje favorito statusą pateisino švedas Armandas Duplantis.

Jis įveikė 6,11 metro aukštį ir 1 cm pagerino savo paties pernai Briuselyje pasiektą varžybų rekordą.

Švedas per visą finalą atliko vos 3 šuolius: po vieną 5,62 m, 5,82 m ir 6,11 m aukštyje. Jis jau po 2 sėkmingų šuolių žinojo, kad tapo „Deimantinės lygos“ čempionu, bet dar nusprendė pagerinti varžybų rekordą. Į sau priklausantį pasaulio rekordą (6,26) A.Duplantis šį kartą nesikėsino.

„Šį vakarą aš vos pavilkau kojas. Dvi pastarosios savaitės buvo beprotiškos ir tikrai varginančios. Lenktyniavau 100 m sprinte su Karstenu Warholmu, o kitą dieną dalyvavau šuolių su kartimi varžybose. Tai mane „išsunkė“ daug labiau, nei tikėjausi. 6,11 m šiam vakarui yra geras rezultatas – tikrai nesijaučiau taip gerai, kad šturmuočiau pasaulio rekordą. Nėra lengva taip dažnai gerinti rekordus. Nuostabus sezonas baigėsi – dabar galėsiu šiek tiek atšvęsti ir išgerti belgiško alaus“, - sakė A.Duplantis.

Prestižinę vyrų 100 m bėgimo rungtį laimėjo jamaikietis Ackeemas Blake‘as (9.93 sek.). Už jo liko pajėgūs amerikiečiai – Christianas Colemanas (10.00) bei Fredas Kerley (10.01).

Vyrų šuolio į tolį finale tik trečias liko favoritas graikas Miltiadis Tentoglou (8,15 m). Čempiono titulą iškovojo jamaikietis Tajay Gayle‘as (8,28), o antras buvo Šveicarijos daugiakovininkas Simonas Ehammeris (8,16).

Neįskaitiniame moterų 400 m bėgime pasirodė kviestinė varžybų žvaigždė amerikietė Sydney McLaughlin-Levrone, kuri finišavo per 49.11 sek. ir daugiau nei sekunde aplenkė visas persekiotojas. Amerikietė yra 400 m barjerinio bėgimo specialistė ir šiemet Paryžiaus olimpiadoje pagerino pasaulio rekordą.

Po varžybų amerikietė pažymėjo, kad Briuselyje tikėjosi geresnio rezultato, bet oro sąlygos tam nebuvo tinkamos.

Įskaitinį moterų 400 m bėgimą laimėjo Marileidy Paulino (49.45) iš Dominikos Respublikos, o trečia finišavusi Bahreino atstovė Salwa Eid Naser (50.64) netrukus sužinojo, kad buvo diskvalifikuota už tai, jog bėgimo metu neišsilaikė savo takelyje.

Moterų rutulio stūmime olimpinė čempionė Yemisi Ogunleye iš Vokietijos liko trečia (19,72). Nugalėjo kanadietė Sarah Mitton (20.25), o antra buvo amerikietė Chase Jackson (19.90).