Šiaurinio Oldenburgo miesto policijai „savaitgalį pavyko suimti pasaulio didžiausią tamsiojo interneto neteisėtos prekyvietės įtariamą valdytoją“, rašoma prokurorų pareiškime.
„Tyrėjams pirmadienį pavyko uždaryti prekyvietę ir išjungti serverį“, – pridūrė jie, pavadinę tai kelis mėnesius trukusios tarptautinės teisėsaugos operacijos kulminacija.
Prieš uždarant „DarkMarket“, ši platforma turėjo beveik 500 tūkst. vartotojų ir daugiau nei 2 400 prekeivių.
„Per prekyvietę iš viso buvo atlikta mažiausiai 320 tūkst. operacijų, o iš viso buvo pervesti 4 650 bitkoinų ir 12 800 Monero – tai yra dvi labiausiai paplitusios kriptovaliutos“, – nurodė prokurorai.
Pagal dabartinius valiutų kursus apyvartos vertė siekia 140 mln. eurų.
Platformoje buvo siūloma pardavinėti „visokiausius narkotikus“, taip pat „padirbtus pinigus, pavogtų ir padirbtų kreditinių kortelių duomenis, anonimines SIM korteles, kenkėjiškas programas ir daugelį kitų dalykų“.
Įtariamas „DarkMarket“ administratorius – 34 metų Australijos pilietis – buvo suimtas netoli Vokietijos ir Danijos sienos, teisėsaugai konfiskavus daugiau nei 20 serverių, naudotų Moldovoje ir Ukrainoje.
„Tyrėjai tikisi panaudoti ten išsaugotus duomenis, kad inicijuotų naujus tyrimus prekyvietės moderatorių, pardavėjų ir pirkėjų atžvilgiu“, – pažymėjo prokurorai.
Pagrindinis įtariamasis jau stojo prieš teismą, bet atsisakė kalbėti. Jam paskirtas kardomasis kalinimas.
Prie operacijos prisidėjo JAV Federalinių tyrimų biuras, Kovos su narkotikais administracija (DEA), Vidaus pajamų tarnyba (IRS), taip pat Australijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Šveicarijos, Ukrainos ir Moldovos policija, o Europolas suvaidino „koordinatoriaus vaidmenį“.
Slaptą „tamsiojo interneto“ tinklą sudaro svetainės, kurias galima naršyti tik pasitelkiant specialią programinę įrangą ar turint reikalingus leidimus, užtikrinančius vartotojams anonimiškumą.