Nepaisant streiko, dėl kurio nukentėjo tūkstančiai keleivių, oro bendrovė „nepasiduos“, pareiškė reporteriams „Ryanair“ vadovas Michaelas O'Leary ir pridūrė, kad protesto akcija buvo „nesėkminga“.
Dėl streiko, kurį oro vežėja pavadino „nereikalingu“, buvo atšaukta apie 150 iš 400 trečiadienį planuotų „Ryanair“ skrydžių į ir iš Vokietijos.
Be to, „Ryanair“ rinkodaros vadovas Kenny Jacobsas antradienį įspėjo, kad dėl streikų Vokietijoje gali būti naikinamos darbo vietos bei uždarinėjamos kai kurios bazės.
Streikas, kurį organizavo Vokietijos pilotų profsąjunga „Cockpit“ ir paslaugų sektoriaus darbuotojų profsąjunga „Verdi“, prasidėjo 3 val. ryto vietos laiku ir tęsis 24 valandas.
„Tikiuosi, kad šis streikas padarys didelį poveikį, kad bendrovė suvoks, jog darbuotojai nebesitaikstys su prastomis darbo sąlygomis ir prastu atlyginimu“, – pareiškė „Verdi“ atstovas spaudai Andreasas Splanemannas.
Rugpjūtį „Ryanair“ pilotams Vokietijoje prisijungus prie Airijos oro vežėjos darbuotojų keliose Europos šalyse surengto streiko, oro bendrovei teko atšaukti 250 skrydžių į ir iš Vokietijos.
Tuo tarpu „Ryanair“ pasiekė susitarimus su darbuotojais Airijoje ir Italijoje, tačiau Vokietijos profsąjunga „Cockpit“ juos laiko nepakankamais.
Nors oro bendrovė, per metus skraidinanti apie 130 mln. keleivių, pirmą kartą savo istorijoje pripažįsta jos pilotams ir įgulų nariams atstovaujančias profsąjungas įvairiose Europos šalyse, „Ryanair“ darbuotojai nepatenkinti, jog oro vežėja neskuba didinti darbo užmokesčio ar gerinti darbo sąlygų.
Dabar „Ryanair“ gresia koordinuotas streikas, kurį planuoja surengti įgulų nariai Belgijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje ir Ispanijoje.
Išsamesnę informaciją apie protesto akciją profsąjungų lyderiai žada paskelbti Briuselyje šį ketvirtadienį.
Jie yra pažadėję surengti „didžiausią streiką bendrovės istorijoje“.