Užteko dar vienai – vienuoliktajai – Rusijos vilkstinei be Kijevo leidimo pasiekti Ukrainos separatistų rajonus per nekontroliuojamą sieną, ir kovos aplink Donecką vėl įsiplieskė. Maskva vėl tikina, kad sunkvežimiai atvežė humanitarinės pagalbos, bet dabar ir Raudonasis Kryžius, ir net atskiri Rusijos verbuotojai yra pripažinę, kad į Ukrainą keliauja karinė parama smogikams.
Tad ar yra prasmės rengti aukščiausiojo lygio derybas ketvirtadienį Kazachstane, apie kurias paskelbė Ukrainos prezidentas ir kuriose, be Rusijos prezidento, dar turėjo dalyvauti Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai? Trise, be Vladimiro Putino, sekmadienį jie trumpai susitiko prieš eitynes Paryžiuje. Angela Merkel šeštadienį vėl kalbėjosi su Rusijos lyderiu ir pakartojo, kad į Astaną vyktų tik tada, jei ten būtų sutarta dėl pažangos vykdant Minsko susitarimą, kiekvieną jo punktą.
A. Merkel pranešė pasakiusi V. Putinui, kad jis turi labiau spausti separatistus, bet Rusija skuba nuo jų atsiriboti: pasak Kremliaus, V. Putinas nurodė A. Merkel, kad vienintelis kelias – nustatyti tiesioginį Kijevo ir separatistų dialogą.
Ar įmanoma ko nors tikėtis, paaiškės pirmadienį Berlyne per užsienio reikalų ministrų susitikimą. Kol kas Vokietija sako, kad dar nesuartėjo pozicijos nei dėl paliaubų, nei dėl skiriamosios linijos. Penktadienį kalbėjęsi vaizdo ryšiu, ministrai dėl nieko nesutarė.
„Svarbu tik rezultatas. O kaip rezultatą mes suprantame veiksmingas paliaubas ir visišką Minsko susitarimų vykdymą. Mes norime pagaliau uždaryti skylę Ukrainos ir Rusijos sienoje ir turime šio tikslo siekti. Taip pat turime siekti politinio sprendimo Donbase – turiu galvoje tikrus rinkimus ir visus žingsnius, kurie gali prisidėti prie eskalacijos mažinimo“, – teigia Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas.
Sekmadienį mūšiai, kokių nebuvo nuo vasaros, vėl virė aplink Donecko oro uostą. Visas savaitgalis buvo neramus, vien penktadienį per dešimtis mūšių Ukrainoje žuvo keturi kariai ir keturi civiliai – tiek aukų viena diena seniai nebuvo nusinešusi.
Ukraina paskelbė, kad prezidentas Petro Porošenka A. Merkel pranešė ne tik apie staigų padėties paaštrėjimą, bet ir apie smarkiai išaugusį karinės įrangos ir šiuolaikinės ginkluotės srautą iš Rusijos.