„Egzistuoja didelė tikimybė, kad dokumentai buvo pagrobti 2015-ųjų pavasarį, Rusijos programišių kibernetinio išpuolio prieš Budnestagą metu,“ – cituoja leidinys šaltinį Vokietijos spec. tarnybose.
Kalbama apie prieš dvi savaites „Wikileaks“ platformoje paviešintus dokumentus, apimančius 2014-ųjų pavasario – 2015-ųjų sausio laikotarpį. Jie buvo saugomi Bundestago administracijos serveryje, ir prieigą prie jų turėjo tik tie parlamentarai, kurie dalyvavo komisijos veikloje.
Anot spec. tarnybų, kadangi į viešumą pateko būtent tos bylos ir nė viena iš jų nėra susijusi su laikotarpiu po 2015-ųjų sausio, panašu, kad jos buvo pavogtos būtent kibernetinio išpuolio 2015-aisiais metu, kuriuo nuo pat pradžių buvo įtariama Rusija.
Šią versiją patvirtina ir ta aplinkybė, kad paviešinti tik žemiausio saugumo lygmens „tarnybiniam naudojimui“ skirti dokumentai. Visi dokumentai su aukštesniu saugumo lygiu yra saugomi ne Bundestago serveryje, o visai kitame pastate, parlamento pastate yra tik popierinės jų versijos, teigiama straipsnyje.
Tačiau po „skandalo su mergaite Liza“, anot „Frankfurter Allgemeine“, vokiečių valdžia nurodė Vokietijos federalinei žvalgybos tarnybai BND ir Vokietijos konstitucijos apsaugos tarnybai įvertinti Rusijos kibernetinių išpuolių ir dezinformacijos keliamą pavojų. Anot žurnalistų, dalis ataskaitos bus paviešinta 2017-ųjų pradžioje, po to Vokietijos valdžia nuspręs, kaip pasipriešinti galimai grėsmei.
Primename, kad JAV žvalgyba praėjusią savaitę paskelbė jog Rusijos programišiai paveikė šalies prezidento rinkimų rezultatus.