• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmą sykį nuo Šaltojo karo Vokietijos valdžia kuria centralizuotą planą, kaip gyventojai turėtų apsirūpinti maisto ir vandens atsargomis katastrofos atveju, skelbia „ Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“.

Pirmą sykį nuo Šaltojo karo Vokietijos valdžia kuria centralizuotą planą, kaip gyventojai turėtų apsirūpinti maisto ir vandens atsargomis katastrofos atveju, skelbia „ Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“.

REKLAMA

Vokietijoje, po dviejų islamistų ir vieno psichiškai nestabilaus paauglio išpuolių praėjusį mėnesį, yra perspėjama apie padidintą pavojų. Berlynas šio mėnesio pradžioje paskelbė, kad skirs gerokai daugiau lėšų saugumo pajėgoms ir policijai, bei įkurs specialų kovos su elektroniniais nusikaltimais bei terorizmų skyrių.

„Gyventojams bus rekomenduojama turėti individualių maisto sankaupų dešimčiai dienų,“ – cituojama valdžios paskelbta „Civilinės gyventojų gynybos koncepcija“.

Laikraštyje skelbiama, kad parlamentiniame komitete civilinės gynybos strategija buvo patvirtinta dar 2012 metais.

Vokietijos vidaus reikalų ministerija tikina, kad planas (gyventojų informavimo) bus aptartas ir pristatytas vyriausybės susitikimo metu trečiadienį. Kol kas atsisakoma pateikti daugiau detalių iš būsimo pokalbio.

REKLAMA
REKLAMA

Leidinyje teigiama, kad žmonių bus prašoma sukaupti geriamo vandens atsargas mažiausiai penkioms dienoms.

Taip pat tikinama, kad 69 puslapių ataskaitoje nėra kalbama apie Vokietijos teritorijos puolimą, kuris reikalautų konvencinio pobūdžio nacionalinės gynybos.

REKLAMA

Tačiau, numatytos atsargos priemonės numato, kad žmonės „būtų pasiruošę veiksmų eigai, kuri gali grėsti mūsų egzistavimui ir kuri ateityje negali būti kategoriškai atmesta“, cituoja laikraštis ataskaitą.

Ataskaitoje taip pat minima patikimos perspėjimo sistemos būtinybė, geresnė pastatų apsauga bei didesnius žmonių srautus galinti aptarnauti sveikatos apsaugos sistema.

Daugiau dėmesio turėtų būti skiriama ir didesniam civilių įsitraukimui padedant kariuomenei.

Vokietijos gynybos ministerija anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad šalis yra atsidūrusi „terorizmo kryžkelėje“ ir numatė planus kariuomenei glausčiau veikti kartu su policija, rengiantis potencialiems plataus masto smogikų išpuoliams.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje saugumu susirūpinta po Rusijos puolimo Ukrainoje

2015 m. gruodžio 18 d. Krašto apsaugos ministerijos pristatytas sutrumpintas ir iliustruotas leidinio „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir karo metui: rimti patarimai linksmai“ leidimas. Visuomenei taip pat siūloma susipažinti ir su ankstesne patarimų, kaip elgtis nenumatytais atvejais, versija.

Tiesa, pavojaus perspėjimo sistema, pavojaus atveju turinti veikti nepriekaištingai, Lietuvoje kol kas vis dar „stringa“. Dėl techninio nesuderinamumo gyventojų perspėjimo sistema pasiekia tik dalį žmonių.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų