„Karinių veiksmų pliūpsnis Sirijoje leido V. Putinui iš dalies transformuoti savo atstumtojo įvaizdį į įtakingos figūros ir vėl pozicionuoti Rusiją kaip pasaulinės arenos žaidėją. Kaip JAV bežiūrėtų į Vladimiro Putino kėslus, jis pavertė save figūra, kurios Vašingtonas negali ignoruoti“, – teigiama straipsnyje.
Leidinys taip pat pažymi, kad Rusijos lyderis gali pasiūlyti Vakarams koordinuotą poziciją dėl Sirijos mainais į tam tikrų Maskvos interesų Ukrainoje pripažinimą.
„Frankfurter Allgemeine“ apžvalgininkas Bertholdas Kohleris Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pareiškimą, kuriame ji pažymėjo būtinybę į derybas dėl Sirijos įtraukti Sirijos tironą Basharą al Assadą, pavadino „Kartu su Putinu ir Assadu“. „Vokietijos valdžia neturi jokios stebuklingos formulės šiam sudėtingam karo veiksmų teatrui, kuriame persipina strateginiai ir religiniai daugelio jėgų interesai, – rašo autorius. – A. Merkel pareiškė, kad kalbėti reikės su visais, įskaitant ir B. al Assadą, kurį Vakarai jau seniai nurašė, rodo labiau pasimetimą ir bejėgiškumą, negu genialų diplomatinį manevrą, kuris įeitų į istoriją, kaip Merkel planas“.
„Beje, kas žino? Tas faktas, kad dabar ir A. Merkel sugalvojo, jog problemos sprendimui yra būtinas „legitimus Sirijos prezidentas“, iškart buvo su džiugesiu sutiktas Kremliuje, kuris palaiko siaubingą Assado režimą. Pačiam B. al Assadui tai yra didžiulė sėkmė, juk galų gale jį pripažino ne kas papuola, o Vokietijos kanclerė. B. Obama tuo pat metu lyg ir spontaniškai susitinka su V. Putinu, <...> mūsų su jumis akyse bandoma vėl įsodinti Rusiją į valtį, kad ji nors vidutinėje perspektyvoje leistų B. al Assado režimui kristi? Šių lengvatų kainą Putinas dabar kaip tik ir kelia, statydamas Sirijoje savo atramos taškus. Lieka tik tikėtis, kad mokėti už tai vieną sykį netektų Ukrainai“, – teigia apžvalgininkas.