Rusijos prezidento ekonomikos tarybos vadovas, buvęs ekonomikos ministras Aleksejus Kudrinas praėjusį mėnesį pateikė siūlymą V. Putinui imtis geopolitinės įtampos mažinimo, jeigu nori įveikti šalies technologinį atsilikimą. Tačiau tuomet Kremlius atsakė, kad „šalis, net jeigu kažkur ir yra atsilikusi, neprekiaus savo suverenitetu, o pats V. Putinas gins Rusijos suverenitetą iki savo gyvenimo pabaigos“.
„Nelaiko pykčio“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį ekonomikos forume Sankt Peterburge tvirtino norįs žengti Europos link ir pataisyti dėl krizės Ukrainoje pablogėjusius santykius, bet tebetvirtina, kad dėl nesantaikos kalti Vakarai, paskelbę sankcijas Rusijai.
Pasak jo, „Rusija nebuvo šiandieninės suirutės, nesantaikos ir problemų, sankcijų įvedimo iniciatorė“.
„Mes, kaip sakoma, kaip mūsų liaudis sako, pykčio nelaikome ir esame pasirengę atsižvelgti į mūsų partnerius Europoje, – pažymėjo V.Putinas, bet tuoj pridūrė: – tačiau, žinoma, tai negali būti žaidimas į vienus vartus“.
JAV – vienintelė galios valstybė
Rusijos prezidentas taip pat pažymėjo, kad JAV yra vienintelė supervalstybė pasaulyje. „Amerika – galios valstybė. Šiandien, tikriausiai, vienintelė supervalstybė. Mes tai priimame. Mes norime ir galime dirbti su Jungtinėmis Valstijomis“, – pažymėjo V. Putinas.
Rusijos prezidentas įžvelgia naujo Šaltojo karo grėsmę
Jeigu NATO ir toliau ieškos Rusijoje priešo bei didins karinį potencialą prie Rusijos sienų, pasaulio laukia naujas Šaltasis karas, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
Tarptautiniame ekonomikos forume Sankt Peterburge V.Putinas sakė, kad po įvykių Ukrainoje NATO ėmėsi veiksmų ir dėl to, jog „būtų pagrįstas paties Šiaurės Atlanto bloko buvimas“. „Reikalingas išorinis priešininkas, išorės priešas. Kitaip kam ši organizacija reikalinga? Varšuvos sutarties nėra, Sovietų Sąjungos nėra. Prieš ką ji?“ – kalbėjo Rusijos prezidentas.
„Jeigu veiksime laikydamiesi tokios logikos, didinsime pastangas, kad baugintume vienas kitą, tai kada nors ateisime ir iki Šaltojo karo“, – pridūrė jis.
„Mūsų logika visiškai kitokia. Ja siekiama bendradarbiavimo, kompromisų ieškojimo“, – sakė V.Putinas.
Jis taip pat pareiškė, kad NATO politika liudija „visiškai paniekinamą požiūrį“ į Rusijos poziciją. Taip Rusijos prezidentas kalbėjo po to, kai Aljansas nusprendė dislokuoti keturis tarptautinius batalionus kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje, taip pat priėmė sprendimus dėl papildomų sąjungininkų pajėgų Rumunijoje ir Bulgarijoje.
Jis taip pat piktinosi, kad NATO pakvietė Juodkalniją tapti 29-ąja Aljanso nare. Maskvos ir Vakarų valstybių santykiai pašlijo 2014 metais, Rusijai aneksavus Krymo pusiasalį ir pradėjus remti separatistus Rytų Ukrainoje.